Rolniczy rozrzutnik do obornika

Zakup rozrzutników jest bardzo ważny, ponieważ to od nich zależy, jaką jakość będzie miała gleba na której uprawiamy rośliny. Mój artykuł kieruję do rolników, którzy posiadają gospodarstwa wielohektarowe, przeznaczone głównie na uprawę plantacyjną. Zakup rozrzutnika w tym przypadku musi być przemyślany. Wiem, że większość rolników decyduje się na rozrzutniki dwuosiowe. Tak naprawdę jest to bardzo dobry wybór, ponieważ dzięki nim bardzo szybko zaaplikujemy nawóz na pole i będziemy mogli przejść dalej.

Dwuosiowe rozrzutniki dla rolników

rozrzutnik do obornika dwuosiowy dla rolnikaNajwiększą zaletą takiego sprzętu jest to, jaką ma on ładowność. Tak naprawdę aby go szybko zapełnić potrzeba ładowarki pneumatycznej. To oczywiście bardzo duży atut, ponieważ dość szybko, a także sprawnie będziemy mogli nawozić duże fragmenty naszego gospodarstwa. Rozrzutnik do obornika dwuosiowy dla rolnika jest urządzeniem niezwykle ważnym. Kupując taki zadbajmy o to, aby posiadał powłokę, która ochroni metal przed rdzą. Wiadomo, że taki sprzęt nie jest zazwyczaj garażowany, dlatego warto jest o to zadbać. Jeśli nie ma tej powłoki nie zapominaj o smarowaniu go przed jesienią ropą naftową lub olejem silnikowym. Rozrzutnik powinien mieć co najmniej dwie taśmy transportujące obornik. Dzięki temu będzie on dozowany w równych ilościach na polu. Jeśli chodzi o wały napędzające, w tym przypadku jest bardzo duży wybór. Tak naprawdę rolnicy mogą kupić przejściówkę do każdego typu ciągnika, bez względu na jego producenta. Pojemność rozrzutnika może się zacząć od jakiś ośmiu ton. Z tego co wiem rolnicy, którzy posiadają duże ciągniki rolnicze decydują się na zakup takich rozrzutników, które mieszczą nawet osiemnaście ton obornika. Wystarczy to spokojnie na siedem hektarów pola. W nowszych rozrzutnikach dwuosiowych jest możliwość regulacji, ile obornika trafia na nasze pole w przeliczeniu na metr kwadratowy. Można dobrać odpowiednie dawki patrząc pod względem tego, co na danym kawałku ziemi będzie rosło. Tutaj trzeba odwołać się do informatorów rolniczych lub własnej wiedzy.

Nie wiem czy wiesz, ale nawet taki sprzęt można sfinansować metodą leasingu. Warto jest się tym tematem zainteresować, aby móc bardzo wydajnie pracować. Kupując taki sprzęt masz pewność, że będzie Ci on służył przez wiele lat. Zasadniczo polecam kupić rozrzutnik od polskiego producenta, ponieważ w przypadku jakiejś usterki nie ma problemu z serwisem. Jednak usterki zdarzają się bardzo rzadko i raczej nie są spowodowane niską jakością sprzętu. Nawożenie jest bardzo szybkie.

Rolniczy rozrzutnik do obornika
Przewiń na górę