Rowerowe zawody z precyzyjnym pomiarem

Nasza rowerowa grupa istnieje raczej od niedawna, ale jest nas coraz więcej. Zaczęło się dość niewinnie, od grupy kolegów, którzy uwielbiają jazdę na rowerze i każdy weekend spędzali oraz wciąż spędzają na siodełkach. Lubimy zwiedzać różne okolice, odkrywać zupełnie nowe trasy i poznawać nowych ludzi. Także wakacje zdarza nam się spędzać na rowerach. Bez pedałowania trudno nam sobie wyobrazić życie, a od założenia grupy zaczęliśmy nawet startować w wyścigach. Aż wpadliśmy na pomysł, by zorganizować sportową imprezę u nas.

Zmierzyć czas podczas sportowych zawodów

pomiar czasuPomysł spodobał się wielu osobom, od członków grupy po władze samorządowe. Zaczęliśmy się więc zastanawiać nad szczegółami, czyli trasą, dystansem, ewentualnymi dodatkowymi atrakcjami, pakietami startowym i tak dalej. Przez moment pomyśleliśmy o rowerowej jeździe na orientację, ponieważ niedawno mieliśmy okazję wystartować właśnie w takim wyścigu. Ostatecznie jednak uznaliśmy, że postawimy na rowerowy wyścig po wytyczonej trasie, dzieląc zmagania na trzy różne dystanse. Mieliśmy świetne miejsce pod miastem, w którym można było urządzić biuro i bazę wyścigu, a trasa wiodła przez pola, łąki i lasy w okolicy. Poziom trudności uzależniliśmy od konkretnego dystansu. Kolejna kwestia, którą musieliśmy podjąć, to zapisy oraz pomiar czasu. Zarówno jednym, jak i drugim zajmuje się zazwyczaj jedna firma, która najpierw odpowiada za zgłoszenia, a następnie za mierzenie rezultatów. To ostatnie ma znaczenie zarówno dla zawodników, jak również dla organizatorów. Ci pierwsi chcą znać precyzyjny czas, w jakim pokonali dany dystans. Organizatorzy natomiast potrzebują dokładnego pomiaru, by opublikować ostateczną kolejność i wręczyć nagrody najlepszym zawodnikom, tym bardziej że kategorii wiekowych jest sporo, więc jest co ogarniać. Bez pomocy techniki byłoby trudno. Na szczęście znaleźliśmy fachowców, którzy zajmują się profesjonalnym pomiarem czasu na zawodach sportowych. Ruszyliśmy też z zapisami. Poza tym zaczęliśmy szukać sponsorów i kompletować pakiety startowe dla uczestników.

Pakiety startowe są istotne dla zawodników. To one w pewien sposób zachęcają do przyjazdu na taką czy inną imprezę. Im bogatszy pakiet, tym lepiej, ponieważ więcej osób może się skusić i przyjechać na wyścig. Wiadomo, że najważniejszy jest sport, ale jednak potrzeba dodatkowych motywacji, w tym nagród. Postaraliśmy się o ciekawe upominki dla najlepszych, a przy okazji także o dodatkowe atrakcje. Zorganizowaliśmy piknik sportowy dla całych rodzin w czasie naszego wyścigu. Przygotowaliśmy więc imprezę dla sportowców oraz kibiców, z czego jesteśmy ogromnie dumni.

Rowerowe zawody z precyzyjnym pomiarem
Przewiń na górę