Salon z jadalnią i funkcją spania w jednym

W dzisiejszych czasach stawiamy przede wszystkim na praktyczność i użyteczność. Te trendy dominują również w temacie wystroju wnętrz. Meble w naszych domach nie dzielą się już teraz na te ładne i niepraktyczne, albo użyteczne ale nieatrakcyjne. Teraz nasze wnętrza są równie piękne co praktyczne, a przestrzeń w pomieszczeniach jest maksymalnie i pomysłowo wykorzystana. Takie podejście sprawdza się przede wszystkim w ciasnych mieszkaniach, w których zmuszona jest żyć niejedna wielkomiejska rodzina.

Wielofunkcyjne i praktyczne meble na wymiar

narożnik z funkcją spania na wymiarNa szczęście producenci mebli wyszli naprzeciw oczekiwaniom swoich klientów i starają się w każdy możliwy sposób zaspokoić zapotrzebowanie na wielofunkcyjne meble, oraz zadowolić nawet najbardziej wybredne gusta. Stąd też niezwykle popularny narożnik z funkcją spania na wymiar. Mebel ten za dnia z powodzeniem pomieści całą rodzinę podczas seansów filmowych. Dobrze wykonany, z wysokiej jakości materiałów, jest niezwykle wygodny. Pamiętajmy o wybraniu wysokogatunkowego materiału na obicie mebla. Czasem warto nieco dopłacić, aby zyskać materiał zarówno przyjemny w dotyku, jak i łatwy w czyszczeniu, a pamiętajmy, że wypoczynek w salonie to najczęściej użytkowany mebel w całym domu. Narożnik z funkcją spania na wymiar w nocy zamieni się w duże i wygodne, dwuosobowe łóżko. Jeśli chcemy jeszcze bardziej zwiększyć komfort snu, można zainwestować w materac powierzchniowy. Ma on zaledwie kilka centymetrów grubości, ale jest w stanie ujednolicić powierzchnię spania i nadać jej pożądaną miękkość. Przy czym jest dość elastyczny, aby rankiem zwinąć go w rulon i odłożyć do szafy. Narożniki z funkcją spania najczęściej są wyposażone w praktyczny pojemnik na pościel, dzięki czemu nie musimy już szukać dodatkowego miejsca w szafie, aby o poranku zmienić z powrotem sypialnię w salon. Natomiast sam fakt, iż mebel może być wykonany w dokładnie podanych przez nas wymiarach sprawia, że zyskujemy sprzęt idealnie dopasowany do naszego wnętrza. Tym prostym sposobem pokój dzienny staje się przyjemnym miejscem do nocnego wypoczynku.

Pamiętajmy także o wygospodarowaniu miejsca na rodzinne posiłki. Niewielkie mieszkania w blokach niestety nie oferują nam osobnej jadalni, dlatego też warto w salonie znaleźć miejsce na wygodny stół i kilka krzeseł. Tutaj także dobrze jest zainteresować się meblami wykonanymi na wymiar. Dodatkowym atutem może okazać się funkcja rozkładania boków stołu, dzięki czemu zwiększy on niemal dwukrotnie swoją powierzchnię i idealnie nada się w przypadku rodzinnych uroczystości z większą liczbą biesiadników.

Salon z jadalnią i funkcją spania w jednym
Przewiń na górę