Siatki dla kotów – różnorodność

 

Chociaż pojęcie siatki dla kota może brzmieć na pierwszy rzut oka dość zagadkowo, to musimy zdawać sobie sprawę z tego, że te zwierzęta są trzymane coraz częściej również przez ludzi, którzy mieszkają w bardzo wysokich budynkach. Dlatego takie środki bezpieczeństwa są tam jak najbardziej wskazane. Tym bardziej że siatkę dla kota można zamówić w wersji przeciętej do konkretnych rozmiarów, bo wtedy jej montaż w oknie czy innym miejscu tego typu, przez które nie ma się przedostać zwierzę, będzie bardzo prosty. W przeciwieństwie do kupowania innych siatek w tym przypadku nie musimy zwracać nawet uwagi na gęstość oczek.

Elementy siatek dla kotów

siatki dla kotaW pewnym sensie takie siatki dla kota swoim wyglądem będą przypominały standardowe sieci rybackie, bo nawet działają na podobnej zasadzie, ale mogą być wykonywane ze znacznie mocniejszych tworzyw sztucznych, bo przecież mają wytrzymywać nie tylko duże naprężenia, ale również kontakt z zębami i pazurami konkretnego kota. Dekada to absolutne minimum, jeżeli chodzi o czas, przez jaki taka siatka ma służyć właścicielowi. Wykorzystywanie tworzyw sztucznych nie jest jednak jedynym pomysłem producenta na poprawę jakości tych produktów, ponieważ wprowadził on również na rynek siatki z metalowymi drutami, które są elastyczne, a jednocześnie skutecznie zatrzymają zwierzę w budynku. Tworzywa sztuczne pokrywające takie metalowe druty dobiera się w taki sposób, żeby nawet intensywne promieniowanie słońca nie było w stanie zmienić tych istotnych właściwości podobnie zresztą jak fakt, że taka siatka może się z czasem nagrzewać. Czy warto płacić za kawałek takiej siatki? Oczywiście, ale wcale nie tylko ze względu na fakt, że pupil jest bezcenny. W komplecie od producenta otrzymamy bowiem nawet specjalne uchwyty, które sprawią, że taką siatkę będziemy mogli zamontować dosłownie wszędzie, ponieważ dokładnie tak samo, jak przy oknie sprawdzi się ona również na balkonie, gdzie będzie w czasie zimy czasami wystawiona na wyjątkowo niskie temperatury.

To dzięki siatkom koty są zawsze bezpiecznie, a my nadal możemy swobodnie korzystać z okien, bo obecność takich siatek wcale nie pogorszy widoczności. Widoczność, gdy coś takiego jest zamontowane, będzie uzależniona również od konkretnej siatki, ale na szczęście gama dostępnych wersji pod tym względem jest naprawdę ogromna. Nie będzie to też kolejna rzecz wymagająca od nas ciągłego czyszczenia czy innych prac, bo na czymś takim po prostu nawet kurz się na długo nie utrzymuje. Oczywiście ta siatka dobrze zniesie również kontakt z podstawowymi detergentami.

 

Siatki dla kotów – różnorodność
Przewiń na górę