Smaczne kaszki dla dzieci

To co najlepsze może dać każda mama swojemu dziecku, to miłość, pożywienie i wychowanie. Żywienie zaczyna się tak naprawdę już od momentu życia płodowego, ponieważ to co je mama, maluch otrzymuje za pośrednictwem pępowiny. Jednak właściwe żywienie, zaczyna się od momenty narodzin. Najpierw jest siara, a potem mleko właściwe, jeżeli mam decyduje się na karmienie piersią. Po około sześciu miesiącach, do diety dziecka można zacząć wprowadzać kaszki.

Jakie są rodzaje kaszek dla dzieci?

kaszki bezmleczneKażda mama dba, aby jej maleństwo dostało wszystko to co najlepsze. W przypadku żywienie, wybiera ekologiczne produkty dobrej jakości i tak komponuje posiłki, aby nie zabrakło kluczowych dla rozwoju dziecka składników. Po około sześciu miesiącach karmienia, maluchy mogą zacząć przyjmować pierwsze stałe pokarmy i są to najczęściej kaszki i przeciery warzywne. Dopiero później dodaje się owoce ze względu na występującą w nich fruktozę. Na rynku znajdziemy kaszki mleczne i kaszki bezmleczne. Różnią się one, jak wynika z nazwy składem, ponieważ pierwsze zawierają mleko modyfikowane, a drugie nie. Pediatrzy zalecają, aby po skończonym karmieniu piersią wprowadzić do diety dziecka mleko modyfikowane, które jest kontynuacją mleka kobiecego. Można go dawać oddzielnie do picia, albo pod postacią kaszki. Jednak są też mamy, które po półrocznym karmieniu, nadal mają dużo pokarmu i chcą nadal nim karmić swoje dziecko. Kaszki bez zawartości mleka modyfikowanego im to umożliwiają, ponieważ wystarczy je wymieszać z odpowiednią ilością kaszki i podać dziecku. Dostępne na rynku kaszki mogą składać się wyłącznie ze zbóż lub też mieć dodatki w postaci suszonych owoców. Do takiego produktu nie trzeba już niczego więcej dodawać, bo jest kompletny. Jednak przy wyborze najlepszej kaszki dla naszego maluszka, należy uważnie czytać etykiety, ponieważ niektóre z nich posiadają dodatek cukru, którego nie powinno się dawać tak małym dzieciom. Ważne są też pozostałe składniki, aby spełniały surowe wymogi żywieniowe dla niemowląt.

Mleko modyfikowane nigdy nie będzie lepsze od naturalnego mleka mamy, dlatego wiele mam nie chce go podawać swoim dzieciom, szczególnie jeżeli mają swój pokarm. Kaszki, które możemy kupić w sklepach są produkowane w większości przypadków z ekologicznych zbóż pełnoziarnistych, dzięki czemu stanowią kompletny i wartościowy posiłek dla rosnącego małego człowieka. Przygotowanie bezmlecznej kaszki jest bardzo proste i dokładnie opisane na opakowaniu, więc każdy sobie poradzi z tym zadaniem.

Smaczne kaszki dla dzieci
Przewiń na górę