Sposoby pozbycia się rozstępów

W magazynach modowych, czy zwykłych czasopismach ciągle widzimy piękne, zgrabne, bez żadnej skazy na skórze ciała modelek. Dzisiejsze czasy w jakimś stopniu wywołują u nas presję dobrego wyglądu. Ciągle dążymy do ideału, tylko czasami jest to bardzo trudne, a wręcz niemożliwie, bo jesteśmy zwykłymi kobietami, a nie modelkami z okładki! Rozstępy to częsty problem u kobiet, w szczególności u tych, które urodziły dzieci. Są pewne sposoby, które pomogą nam się pozbyć tej deformacji skóry. Jedne bardziej bolesne, drugie mnie. Jedne tańsze, drugie droższe.

Jak usunąć rozstępy?

usuwanie rozstępów w LublinieRozstępy to dość ciężki problem skórny, z reguły trudny do usunięcia, ale możliwy! Na rozstępy w większości sa narażone kobiety w ciąży. Rozstępy głównie pojawiają się, gdy szybko przybieramy na wadze i nasza skóra w przyspieszonym tempie musi rozciągnąć się do określonych rozmiarów. Jeśli nie jest odpowiednio nawilżona, jędrna, to pojawiają się rozstępy w postacji podłużnych wgłębień w skórze. Nasza skóra wygląda jakby popękała. Rozstępy głównie pojawiają się na brzuchu, piersiach, biodrach i udach. Z reguły najczęściej borykają się z nimi kobiety, które mają dzieci. Ważne jest, aby już na początku ciąży nawilżać skórę brzucha, masować ją, tak, aby była jak najbardziej nawilżona i jędrna. Takie przygotowanie skóry czasami pomaga w uniknięciu rozstępów, które u większości kobiet pojawiają się w siódmym mięsiącu ciąży. Nawilżanie skóry brzucha przez cały okres ciąży może przynieść cudowne efekty, w postaci braku rozstępów, albo ich znikomej ilości! Jednak jeśli już je mamy, istnieją metody walki z nimi. Usuwanie rozstępów w Lublinie, to przede wszystkim zabiegi przy użyciu lasera frakcyjnego CO2. Laser ten jest skuteczny zarówno w usuwaniu i redukcji blizn, jak i rozstępów. Nie są to tanie zabiegi, ale skuteczne. Pamiętajmy, że jeden zabieg nie przyniesie wymarzonych efektów. Trzeba być cierpliwym i nastawić się minimum na 4-5 takich serii zabiegów. Można też zastowować zabiegi z kwasem TCA lub kwasem glikolowym, które polegają na kontrolowanym oparzeniu skóry, która w następnym etapach złuszcza się. Później możemy widzieć już pierwsze efekty zabiegów. 

To tylko niektóre z zabiegów przeciw rozstępom, jakie oferują kliniki medycyny estetycznej. Jest tego naprawdę dużo. Można by rzec: „do wyboru, do koloru”. Nie wszystkie zabiegi są bardzo kosztowne. Warto przyjrzeć się ofertom, poczytać opinię o klinikach i salonach, a następnie umówić się na wizytę i w końcu pozbyć się ich raz na zawsze. Przy doborze odpowiedniej terapii jest to możliwe!

Sposoby pozbycia się rozstępów
Przewiń na górę