Stelaż pod wanienkę dziecięcą

Rodzice, którzy już mają jedno dziecko, mają doświadczenie i nie obawiają się obowiązków jakie muszą spełniać każdego dnia przy noworodku. Najwięcej problemu stwarza świeżo upieczonym rodzicom trzymanie tak małego dziecka, a więc wszystkie czynności jakie tego wymagają. W noszeniu dziecka mogą pomóc usztywniane rożki, lub beciki, ale w kąpieli będziemy mieli do dyspozycji jedynie swoją rękę. W trakcie kąpieli lepiej mieć wanienkę na wysokości pasa niż się do niej schylać. 

Zastosowanie stelaża pod wanienkę dziecięcą 

stelaż do wanienki dziecięcejNiektórzy rodzice preferują kąpiel noworodka w zlewozmywaku pod bieżącą wodą, a inni wolą go umyć w specjalnej wanience. Każdy sposób jest dobry, byleby był bezpieczny dla malucha i dawał mu swobodę ruchu. Dzieci z reguły bardzo lubią przebywać w wodzie więc raczej nie powinniśmy mieć problemu z zanurzeniem dziecka w wannie pełnej wody. Dla noworodków i niemowląt, które jeszcze nie siedzą, najlepsze są wanienki anatomiczne, w których dziecko można położyć bez asekuracji. Dla ułatwienia można ją wstawić na stelaż do wanienki dziecięcej, dzięki czemu nie będziemy musieli jej stawiać na stole, czy w łazience w dużej wannie dla dorosłych. Celem podstawki pod wanienkę, jest zapewnienie rodzicom wygodnej pozycji podczas kąpieli i zmniejszenia ryzyka wystąpienia bólu w plecach w wyniku ciągłego pochylania się z dzieckiem na ręku. Dziecko z każdym miesiącem jest coraz cięższe, a więc obciążenie też jest większe. Plusem stelaża jest łatwość w transporcie, bo jest bardzo lekki dzięki aluminiowej konstrukcji i łatwość w rozłożeniu i złożeniu. Możemy go bez problemu spakować do samochodu jadąc w dłuższą podróż z dzieckiem, bo nie zajmie dużo miejsca. Korzystają z niego głównie niedoświadczeni rodzice, którzy chcą sobie zapewnić maksymalny komfort podczas kąpieli dziecka. Stelaż najlepiej kupić jeszcze zanim się dzidziuś urodzi, bo będzie nam potrzebny już od pierwszych dni jego życia. Możemy go kupić w każdym sklepie z artykułami dla dzieci, lub w internecie. 

Najwięcej problemów stwarza kąpiel noworodka i niemowlaka, który nie potrafi jeszcze siedzieć, bo wymaga ciągłej asekuracji że strony rodziców. Kiedy dziecko jest starsze, stelaż pod wanienkę może być niepotrzebny, bo maluch będzie chciał wstawać i wychodzić z wanny. W takim momencie lepiej kąpać dziecko w wannie dla dorosłych, bo nie wyjdzie z niej samodzielnie ani jej nie przewróci. Stelaż w komplecie z wanienką może być praktycznym pomysłem na prezent dla świeżo upieczonych rodziców. Taki prezent na pewno się im przyda. 

Stelaż pod wanienkę dziecięcą
Przewiń na górę