Suszarka kieszeniowa do dokładnego osuszania rąk

Wiele osób zastanawia się nad tym, dlaczego tak bardzo popularne stały się suszarki do rąk. Zwłaszcza w publicznych toaletach można je spotkać często – w galeriach handlowych, restauracjach i innych. Suszenie rąk to proces, który powinien nastąpić po dokładnym umyciu rąk. Dlaczego lepiej osuszyć ręce niż zostawić je mokre lub co gorsza – wytrzeć w spodnie? Otóż na naszych dłoniach znajdują się tysiące bakterii. Oczywiście wśród nich znajdują się bakterie dobre (inaczej saprofityczne), które współżyją z naszym organizmem, ale są też bakterie złe, które mogą wywoływać przeróżne choroby.

Ściąganie nadmiaru wody przez suszarkę kieszeniową

suszarki kieszeniowe do rąk do łazienkiWystarczy wspomnieć tutaj o wszędobylskim gronkowcu złocistym, którym wcale nie tak trudno się zakazić. Na dłoniach mamy całe mnóstwo bruzd w postaci linii papilarnych. Są to zagłębienia, rowki, w których gromadzi się najwięcej bakterii. Teraz wyobraźmy sobie sytuację, że myjemy ręce, płuczemy i zostawiamy je niewysuszone. Naukowcy zbadali, że wtedy na naszych rękach jest jeszcze więcej bakterii niż przed ich umyciem. Dlaczego? Bo detergenty wypłukały je z rowków w dłoniach i wszystkie wypłynęły na powierzchnię. Dlatego trzeba ręce dokładnie osuszyć. Można to robić ręcznikiem, ale wtedy taki ręcznik trzeba często prać, bo zbierają się na nim bakterie. Dlatego wymyślono suszarki do rąk. Są lepsze i gorsze sprzęty. W miejscach publicznych zazwyczaj znajdują się te gorszej jakości, które traktują dłonie gorącym powietrzem, a ich zadaniem jest odparowanie nadmiaru wody z rąk. Po takim suszeniu (często nawet półminutowym) ręce są nadal wilgotne i z pewnością wciąż znajduje się na nich sporo bakterii. Dlatego zdecydowanie lepszym rozwiązaniem są suszarki kieszeniowe do rąk do łazienki – te również można podzielić na lepsze i gorsze. Najlepiej od razu zainwestować i kupić najlepszą suszarkę na rynku, która jest w stanie osuszyć dłonie nawet w ciągu pięciu sekund. Pewnie spora część osób zadaje sobie teraz pytanie, jak bardzo gorące musi być powietrze wydzielane przez taką suszarkę, skoro tak szybko jest w stanie wysuszyć dłonie.

Nic bardziej mylnego! Suszarki kieszeniowe nie korzystają z gorącego powietrza. One ściągają nadmiar wody, ponieważ wąski i bardzo silny przepływ powietrza, który odbywa się z obu stron dłoni. Nie trzeba obracać rękoma, ponieważ dłonie wkłada się jednocześnie do suszarki kieszeniowej (stąd nazwa – wygląda jak kieszeń, do której chowamy ręce) i następuje ściągnięcie nadmiaru wody, który pozostał po myciu rąk. Wraz z wodą znikają z naszych rąk również bakterie i inne zarazki.

Suszarka kieszeniowa do dokładnego osuszania rąk
Przewiń na górę