Swoją wypożyczalnię rowerów reklamuję na tablicach

Tegorocznej wiosny postanowiłem otworzyć swój własny biznes. Chciałem zająć się czymś co sam lubię, więc od razu wiedziałem, że jak tylko zrobi się cieplej to wystartuję z nowoczesną wypożyczalnią tradycyjnych rowerów. Bo jazda na rowerze to jest to co mnie relaksuje i sprawia mi ogromną przyjemność. Chciałem zarazić swoją pasją jak największą liczbę mieszkańców mojej gminy, a że tereny do jazdy na rowerze są u Nas po prostu doskonałe to wiedziałem, że ten biznes mi się po prostu musi udać.

Zamówiłem w Będzinie kilka tablic reklamowych

tablice reklamowe - będzinOprócz pomysłu na swój biznes miałem też pomysł na jego marketing. Do mojej miejscowości turyści raczej nie przyjeżdżają, ale bardzo wielu mieszkańców wybiera się nad niewielkie jezioro, które znajduje się w obrębie naszej gminy. Pomyślałem, że ze swoją ofertą wystartuję właśnie do tych, którzy przyjeżdżają nad jezioro na długie spacery. Żeby obejść nasze jezioro dookoła to potrzeba mieć na to przynajmniej kilka godzin. A nie każdy posiada bagażnik rowerowy, żeby sobie przyjechać z poza miasta z własnymi rowerami. Od razu wiedziałem, że mój pomysł będzie strzałem w dziesiątkę. Ludzie z okolicznych miejscowości przyjeżdżają teraz nad jeziorko i wypożyczają u mnie rowery, żeby objechać je w miarę krótkim czasie dookoła. A co do marketingu to oczywiście znalazłem firmę, która robi bardzo pomysłowe tablice reklamowe – Będzin jest całkiem niedaleko mojej miejscowości, więc właśnie tam wybrałem się do znalezionej w internecie firmy. Zamówiłem kilka naprawdę dużych tablic reklamowych i dogadałem się z właścicielami domów jednorodzinnych w naszych okolicach. Rozmieszczenie tablic reklamowych wymyśliłem sobie w taki sposób, żeby wjeżdżając do naszego miasteczka z dowolnej strony zobaczyć właśnie reklamę mojej wypożyczalni. Takie działanie marketingowe zaplanowałem tylko na jeden sezon. W kolejnym już nie będę tego musiał robić, ponieważ po wszystkich okolicach rozejdzie się informacja, że nad naszym jeziorem działa nowoczesna wypożyczalnia rowerów.

Otwierając swoją wypożyczalnię chciałem jak najszybciej poinformować wszystkich odwiedzających nasze jezioro, że można sobie od tego sezonu wypożyczyć tutaj rower. Swój cel osiągnąłem bardzo szybko, bo z tygodnia na tydzień miałem coraz więcej klientów. Musiałem dokupować rowery, ale u mnie można wypożyczyć jedynie te napędzane siłą ludzkich mięśni. Tablice reklamowe, które zamówiłem, pomogły mi osiągnąć założony cel. W ciągu tegorocznego sezonu zarobiłem tyle, że przez zimę mogę sobie spokojnie odpocząć.

Swoją wypożyczalnię rowerów reklamuję na tablicach
Przewiń na górę