Szklane ozdoby świąteczne

Co prawda mamy jeszcze sierpień i wielu z nas myślami lub fizycznie jest na wakacjach, ale są takie branże, które już teraz przygotowują się do grudniowych świąt. W wielu firmach produkowane są świąteczne etykiety na słodycze czy napoje, w ogromnych ilościach produkowane są też ozdoby świąteczne, żeby nie zabrakło ich na ten gorący okres przedświąteczny, trwający ponad półtora miesiąca. Co prawda największym zainteresowaniem cieszą się ozdoby choinkowe produkowane masowo, jednak przybywa wciąż fanów ozdób wyjątkowych, często malowanych ręcznie.

Ręcznie malowane bombki ze szkła

wyjątkowe tradycyjne bombki szklaneKiedy my wygrzewamy się na plaży lub wędrujemy w pełnym słońcu po górskich szlakach, w wielu firmach trwa wzmożona produkcja ozdób świątecznych. Przygotowania do sezonu bożonarodzeniowego trwają nawet kilka miesięcy. Wszystko zaczyna się od stworzenia projektów produktów dekoracyjnych, a także etykiet na opakowania. Następnie trzeba wszystkie te ozdoby wyprodukować, zapakować i zmagazynować, żeby czekały na początek listopada. Rynek ozdób choinkowych od lat zdominowany jest przez bombki plastikowe, ale do głosu zaczynają dochodzić też bombki szklane. Istnieją firmy, które produkują wyjątkowe tradycyjne bombki szklane, które są następnie ręcznie malowane. Wiele takich producentów maluje szklane bombki na zamówienie. Klienci najczęściej zamawiając bardzo duże bombki, które mają swoje specjalne miejsce na stojakach. Szklane bombki coraz rzadziej wiesza się na choinkach, szczególnie tam, gdzie są dzieci, w obawie przed ich zbiciem. Są one raczej formą dekoracji stołów czy komód w salonach, sypialniach czy jadalniach. W sklepach, zarówno tych stacjonarnych, jak i internetowych, zamówić możemy zestawy małych, szklanych bombek w różnych kształtach. Co prawda ich cena jest o wiele wyższa, od ich plastikowych odpowiedników, ale i one mają swoich fanów, szczególnie pośród osób, które bardzo są przywiązane do tradycji. Kiedyś, bowiem, nasze mamy i babcie wieszały na choinki tylko i wyłącznie bombki szklane. Wielu z nas ma jeszcze pojedyncze sztuki takich starych bombek.

Szklane ozdoby choinkowe należały kiedyś do najpopularniejszych. Obecnie najczęściej kupujemy bombki plastikowe, chociaż te szklane nadal mają wielu zwolenników. Dużo firm udostępnia do sprzedaży piękne, często bardzo duże bombki ręcznie malowane. Kupujemy je jako dekorację domu, zawieszając je później na wieszanych stojakach. Mniejsze bombki szklane stają się ozdobą naszych choinek. Szklane bombki mają w sobie niepowtarzalny urok i blask.

Szklane ozdoby świąteczne
Przewiń na górę