Szklany panel z grafiką do kuchni

Niedawno wpadliśmy na pomysł zrobienia generalnego remontu w kuchni. W sumie jesteśmy trochę do tego zmuszeni po tym jak odpadły nam fronty od jednej z szafek. Dobrze, że nic więcej się nie stało. Wiem, że taki front można przykręcić na nowo, ale był to taki zapalnik, który dał nam motywację do działania. W końcu nasza kuchnia ma już parę lat, więc nadszedł czas na jej całkowite odnowienie. W związku z tym postanowiliśmy udać się do projektanta wnętrz, żeby zaproponował nam ciekawe rozwiązania, które możemy zastosować w naszej kuchni. 

Szklana grafika pomiędzy szafkami

grafika na szkleUdaliśmy się do projektanta już mniej więcej wiedząc czego chcemy, ponieważ wcześniej oglądaliśmy różne projekty kuchni w sklepach zajmujących się dekoracją. Moja żona koniecznie chciała płytki na podłodze oraz między szafkami. Projektant oczywiście pokazał nam to co chcemy i dodatkowo zaproponował rozwiązanie jakim jest grafika na szkle zamiast płytek między szafkami. Podobno jest to bardzo fajne rozwiązanie, a także modne. Na szkle można umieścić dowolną grafikę jaką sobie wybierzemy. Dodatkowo łatwiej dbać o taki szklany panel niż o płytki. Szczególnie w kuchni, gdzie często coś chlapie czy pryska. Pokazała nam kilka projektów jak to wygląda w praktyce oraz przygotowała taki alternatywny projekt do naszej kuchni. Nie da się ukryć, że bardzo fajnie to wygląda. Postanowiliśmy jednak poczytać jeszcze opinię w internecie. Okazuje się, że wiele osób ma u siebie taką grafikę. Jest bardzo dużo pochwał dotyczących utrzymania w czystości takiego szklanego panelu. Grafika na szkle jest odporna na zabrudzenia. Najczęściej wystarczy ją tylko przetrzeć, jest w całości, więc nie ma mowy, żeby brud się przedostał przez jakieś szczeliny. Jest na pewno łatwiejsza w utrzymaniu niż płytki pomiędzy którymi jest fuga, a którą trzeba co pewien czas szorować. Poza tym bardzo fajnie to wygląda. Dodatkowe oświetlenie ledowe umieszczone pod górnymi szafkami nadaje kuchni niepowtarzalnego charakteru i ładnie eksponuje tą grafikę na szkle. 

Postanowiliśmy, że zdecydujemy się na umieszczenie takiej grafiki w naszej kuchni. Projektantka dobrała nam kilka propozycji, które będą pasować do naszej kuchni. Jeden z nich szczególnie nam się spodobał. Na projekcie 3D ta grafika wygląda świetnie, bardzo dobrze się komponuje z pozostałymi elementami. Mam nadzieję, że w rzeczywistości będzie tak samo dobrze, a nawet lepiej. Przekonamy się już niedługo, ponieważ za tydzień ekipa remontowa ma rozpocząć pierwsze prace, które mają potrwać około 3 tygodni. 

Szklany panel z grafiką do kuchni
Przewiń na górę