Terapia alkoholowa pomaga w leczeniu uzależnienia

Jednym z najczęściej występujących uzależnień jest alkoholizm. Wynika to z faktu, iż napoje wysokoprocentowe są łatwo dostępne, stosunkowo tanie, a picie alkoholu jest powszechnie akceptowane. Po różnego rodzaju trunki chętnie sięgają zarówno młodzi ludzie, jak i osoby dojrzałe, które dzięki nim doskonale się bawią, znajdują ukojenie po ciężkim dniu, a także zapominają o codziennych troskach. Bycie na rauszu dla wielu z nas jest bardzo powszechnym zjawiskiem, często nie wyobrażamy sobie spotkania ze znajomymi, a także różnorodnych imprez bez różnych trunków.

Odpowiednia terapia sposobem na wyjście z alkoholizmu

leczenie alkoholizmu we WrocławiuSprawia to, że alkohol towarzyszy nam praktycznie na każdym kroku, a lampka szampana bądź kufel orzeźwiającego piwa nie wydaje nam się być niczym złym. Częstym zjawiskiem jest notoryczne sięganie po alkohol, wielu z nas nie wyobraża sobie wieczoru bez lampki wina, bowiem pomaga nam ona zasnąć, a także działa nas relaksująco. Wielu alkoholików nie zauważa problemu, nie zdają sobie sprawy z faktu, iż nie potrafią funkcjonować bez napojów wysokoprocentowych. Współczesny alkoholik nie zawsze jest osobą o niskim statusie społecznym, która nie dba o siebie i ciągle się awanturuje. Wielu alkoholików prowadzi wydawałoby się normalne życie, pracuje zawodowo i posiada spore grono znajomych. Ważne zatem jest, by jak najszybciej zauważyć problem, jakim jest alkoholizm i poszukać specjalistycznej pomocy. Leczenie alkoholizmu we Wrocławiu to długotrwały proces, który obejmuje szereg działań, zarówno psychologicznych, jak i farmakologicznych. Odwyk odbywa się zarówno w zamkniętych ośrodkach, jak i stacjonarnych, gdzie psychologowie, lekarze psychiatrzy oraz psychoterapeuci pomagają pacjentom wyjść z nałogu. Podstawą jest uświadomienie sobie problemu, a także znalezienie motywacji do zaprzestania picia. Im dłużej trwający alkoholizm, tym trudniejsze leczenie, bowiem często się zdarza, że alkohol spowodował duże spustoszenie w organizmie pacjenta. Sprawia to, że konieczne jest wykonanie detoksu za pomocą specjalnych kroplówek, które mają za zadanie oczyścić organizm, a także uzupełnić niedobory witamin, elektrolitów oraz substancji odżywczych.

Osoby uzależnione często biorą udział w terapii grupowej, gdzie pod opieką terapeuty zwierzają się ze swoich problemów, opowiadają o swoich doświadczeniach. Uświadomienie problemu, a także motywacja do zaprzestania sięgania po alkohol jest początkiem niezwykle trudnej drogi, która często pociąga za sobą szereg nieprzyjemnych dolegliwości, zarówno fizycznych jak i psychicznych. Warto jednak zrobić wszystko, by wyjść z nałogu, bowiem dzięki temu nauczymy się na nowo funkcjonować w społeczeństwie, z dala od napojów wysokoprocentowych.

Terapia alkoholowa pomaga w leczeniu uzależnienia
Przewiń na górę