Tradycyjne leczenie żylaków pijawkami

Głośno komentowane w mediach przykłady osób, które za sprawą hirudoterapii pozbyły się uporczywych i nieestetycznych żylaków skutkują tym, że coraz większa liczba pacjentów wybiera tę metodę leczenia. Nie jest to jednak innowacyjny sposób. Leczenie pijawkami stosowano od zawsze. Korzystali z tej metody już Egipcjanie. Pijawki wydzielają substancję o działaniu bakteriobójczym, przeciwbólowym, antybiotycznym oraz znieczulającym. Nie są jednak panaceum na wszystkie dolegliwości.

Różnorodność cen hirudoterapii

leczenie żylaków pijawkami - cenaUkład krążenia ma ogromne znaczenie dla całego organizmu. Rozprowadza krew po całym organizmie, a z nią życiodajny tlen. Zabieg hirudoterapii trwa około sześćdziesięciu minut i jest przeprowadzany przez osoby posiadające odpowiednie kwalifikacje i doświadczenie. Często są to osoby pracujące na co dzień w ochronie zdrowia: lekarze, pielęgniarki czy też fizjoterapeuci. Zdarza się również, że zajmują się tym fachem laicy. Aby znaleźć odpowiednią osobę, placówkę i satysfakcjonująca dla nas cenę zabiegu warto skorzystać ze stron internetowych. Wystarczy w przeglądarce internetowej wpisać hasło: leczenie żylaków pijawkami – cena. Naszym oczom ukaże się szereg stron na których szczegółowo opisana jest oferta jaką świadczy dany hirudoterapeuta. Cena zabiegu zawsze zależy od ceny pijawek oraz ich ilości. Zazwyczaj jedna pijawka kosztuje około trzydziestu lub czterdziestu złotych. Jeżeli zabieg przebiega z udziałem dwóch pijawek to cena wynosi zwykle siedemdziesiąt złotych plus cena wykonania usługi – około sto złotych razem. Oczywiście należy wziąć pod uwagę fakt, iż jeden zabieg to za mało. Pacjent już przed pierwszym zabiegiem umawia się z hirudoterapeutą na ilość zabiegów oraz obie strony określają przy tym ich częstotliwość. Może się ona zmienić ze względu na wynik kontrolnych badań morfologicznych, które świadczą o wartości hemoglobiny zmniejszającej się wraz z utratą krwi. Nie mniej jednak koszt wykonania zabiegów w jednym miesiącu nie przekroczy dwustu złotych, a na pewno przyniesie pożądane skutki.

W Polsce leczenie żylaków pijawkami przeprowadza się wyłącznie w prywatnych gabinetach i przychodniach. Zabieg nie jest refundowany przez Narodowy Fundusz Zdrowia. Zwykle jeden zabieg kosztuje około stu złotych. Ceny mogą się między sobą nieznacznie różnić. Czas jednego zabiegu to około sześćdziesięciu minut, a częstotliwość zabiegów jest zawsze ustalana przez hirudoterapeutę, który bazuje na kontrolnych badaniach morfologicznych pacjenta. Nie zaleca się przeprowadzenia więcej niż dwóch zabiegów w jednym miesiącu.

Tradycyjne leczenie żylaków pijawkami
Przewiń na górę