Trwała, a zarazem estetyczna podłoga

Wykorzystywana obecnie nowoczesna technologia sprawiła, że różnego rodzaje panele stały się wysokojakościowym materiałem, idealnym na pokrycie podłogi. Panele podłogowe cieszą się coraz większą popularnością, a panele winylowe LVT są jednym z nowoczesnych sposobów wykonania trwałej i estetycznej podłogi. Co więcej, wykazują liczne zalety zarówno podczas montażu podłogi, jak i późniejszego użytkowania.

Dlaczego panel winylowy to dobry wybór?

wytrzymała luksusowa podłoga winylowaSkrót od nazwy LVT oznacza Luxury Vinyl Tiles, czyli po prostu „luksusowe płytki winylowe”. Panele tego rodzaju są nowością na polskim rynku. Na pierwszy rzut oka przypominają materiały naturalne, takie jak drewno czy kamień. Warto wspomnieć, że budowa paneli winylowych jest warstwowa. Pierwszą warstwę tworzy przezroczysty poliuretan, który chroni panel oraz umożliwia pielęgnację i czyszczenie. Później występuje struktura powierzchni, dzięki której panele zyskują autentyczny wygląd i dotyk. Kolejna warstwa to warstwa użytkowa, zapewniająca wytrzymałość i określająca przynależność podłogi do określonej grupy. Dalej znajduje się warstwa fotograficzna, która nadaje panelom jedyny w swoim rodzaju wzór. Po niej występuje warstwa nośna zasadnicza, sprawiająca, że podłoga zyskuje stabilność i wytrzymałość. Następnie mamy warstwę wzmacniającą oraz matę podkładowa, która jest dostępna oddzielnie. Spełnia funkcję wyciszającą, wyrównuje różnice wysokości podłoża oraz tłumi odgłos kroków w pomieszczeniu. Tak więc wytrzymała luksusowa podłoga winylowa jest możliwa. Ten rodzaj podłogi cieszy się dobrymi opiniami i jest wybierany coraz częściej na polskim rynku. Panele są łatwe w pielęgnacji. Do ich czyszczenia wystarczy zaledwie odkurzanie i przetarcie wilgotną ścierką. Ta okładzina podłogowa, w przeciwieństwie do parkietu, nie musi być ani cyklinowana, ani traktowana olejem albo innym środkiem. Co ważne, powierzchnia paneli winylowych jest odporna na zarysowania. Niemniej jednak nie jest niezniszczalna. W przypadku ciężkich mebli należy zwracać uwagę, aby ich nóżki i rolki nie zostawiły trwałych śladów. Na winylu powstaje także mniej szmerów, ponieważ jest bardziej elastyczny. Poza tym podłoga winylowa jest ciepła dla stóp – cieplejsza niż laminat, nie mówiąc o płytkach ceramicznych. Panele i płytki z litego winylu mogą być układane nawet w łazience, gdyż są niezwykle odporne na działanie wilgoci. W produkcji paneli winylowych dają się zrealizować prawie wszystkie projekty wzorów. Od drewna różnych gatunków przez struktury kamienia do całkiem abstrakcyjnych wzorów, każda powierzchnia podłogi jest możliwa.

Jak widać, panele winylowe mają wiele zalet. Największą z nich jest bez wątpienia trwałość. Panele winylowe nie niszczą się tak szybko, jak inne okładziny. Dodatkowo tworzywo jest w pełni wodoodporne, dzięki czemu może być stosowane nie tylko w salonie, ale też w kuchni czy w łazience. Tłoczony wzór się nie rysuje i nie przebarwia, a same panele są niezwykle odporne na uszkodzenia mechaniczne.

Trwała, a zarazem estetyczna podłoga
Przewiń na górę