Tworzenie izolacji przeciwwodnej

 

Niejeden właściciel budynków miewa problemy polegające na tym, że do domu wdziera się woda powodując wilgoć. Najczęściej jest tak, że miejscem, w którym pojawia się ona jako pierwsze jest piwnica. W wielu przypadkach wynika to z dużego niedopatrzenia podczas budowania domu. Mianowicie w wielu przypadkach okazuje się, że wilgoć w piwnicy to następstwo niestworzenia w budynku warstwy przeciwwodnej określanej również mianem warstwy hydroizolacyjnej.

Efektywna ochrona przed wilgocią

najtrwalsze izolacje przeciwwodne w WarszawieWoda jest nam potrzebna do życia ale to również potężny żywioł, który może w niektórych przypadkach dawać o sobie znać. W związku z tym warto zabezpieczać przed nim swoje domy. Jeśli z jakiegoś powodu nasze fundamenty nie są zabezpieczone przed pojawieniem się wody to można coś z tym zrobić. Obecnie dostępne są najtrwalsze izolacje przeciwwodne w Warszawie zaś z łatwością znaleźć możemy sprawdzone firmy, które każdego dnia zajmują się tworzeniem tego typu izolacji. Obecnie szczególnie często słyszy się o stosowaniu w piwnicach pianki poliuretanowej. Materiał ten składa się z polikarbaminianu oraz ze specjalnego utwardzacza, który sprawia że pianka w bardzo krótkim czasie przyjmuje właściwą postać. Pianka poliuretanowa stosowana do tworzenia hydroizolacji w budynku to pianka o strukturze zamkniętokomórkowej. Oznacza to, że pianka nie ma porowatej struktury i nie przepuszcza zarówno cząsteczek wody jak również i powietrza. Jeśli z jakiegoś powodu taka pianka nie może być w naszym budynku zastosowana to warto pomyśleć o użyciu specjalnej folii w płynie. Taką folie należy w odpowiedni sposób nałożyć na powierzchnię fundamentów lub też ścian, które są narażone na działanie wody. Już po kilkunastu minutach taka folia przyjmuje właściwą postać oraz staje się odporna na wiele czynników. Kluczowe jest to aby przed nałożeniem folii w płynie odpowiednio przygotować powierzchnię na którą zostanie ona nałożona.

Jeśli zależy nam na tym aby folia w płynie idealnie przylegała do powierzchni to należy dokładnie ją wyczyścić. W przypadku występowania tłustych plam należałoby przeprowadzić odtłuszczenie. Warto by było również pozbyć się farb jakie zostały zastosowane na ścianie. Do tego zadania wykorzystuje się najczęściej specjalne czyściwa lub też urządzenia elektryczne. Po nałożeniu folii w płynie ściana będzie zawsze idealnie sucha a problem wilgoci pójdzie w zapomnienie. Pamiętajmy o tym aby przyłożyć się do stworzenia hydroizolacji i aby nie oszczędzać na tego typu zabiegach ponieważ mogą one mieć duży wpływ na kondycję budynku.

 

Tworzenie izolacji przeciwwodnej
Przewiń na górę