Usługi concierge dla Ciebie!

 

Concierge (konsjerż) to stosunkowo nowy zawód w Polsce, dlatego jego nazwa jest wciąż dość enigmatyczna. Inni kojarzą tą profesję z byciem lokajem lub odźwiernym. Ich rola skończyła się wraz ze zniknięciem dworów szlacheckich. Dawniej, concierge, zajmował się opieką domu. W XX wieku, w ekskluzywnych hotelach załatwiał różne sprawy dla gości (np. rezerwacja stolika w restauracji lub biletów do teatru). Zakres usług współczesnego concierge drastycznie się zmienił.

Czym są usługi concierge?

kompleksowe usługi conciergeAby się tego dowiedzieć musimy cofnąć się w czasie. W dawnych czasach, concierge, zajmował się utrzymaniem zapalonych świec we wszystkich pomieszczeniach w zamku. Z pozoru może się to wydawać błahym zadaniem, lecz pod uwagę musimy wziąć względy logistyczne oraz zapamiętanie całego grafiku. Z czasem zawód ewoluował, niemniej jednak wciąż była to osoba, która zajmuje się gośćmi. Zawód w tej niemal niezmienionej formie przetrwał między innymi we współczesnych hotelach. W wielu bankach (głównie na terenie Stanów Zjednoczonych) tę rolę przejął osobisty asystent dedykowany dla odpowiednio zamożnych klientów. Taki asystent był do dyspozycji klientów na co dzień, wyręczając ich w niektórych obowiązkach lub spełniając zachcianki. Obecnie na rynku występuje wiele firm, oferujących tego rodzaju usługi przy organizacji eventów, wczasów czy transporcie. Kompleksowe usługi concierge działają w szerokim zakresie, są elastyczne i niestandardowe. W zależności od profilu marki, osobisty asystent może pomagać w codziennych obowiązkach, takich jak: organizacja dnia, ustalenie harmonogramu, rezerwacja biletów (np. kino, teatr, koncerty), umawianie spotkań biznesowych z kontrahentami czy pomoc w zakupach dla klienta. Kolejnym elementem branży jest świadczenie usług transportowych dla klienta. Concierge jest wysoko wykwalifikowanym kierowcą, któremu bez obawy możemy powierzyć nasz samochód. Spełnianie zachcianek polega na zdobywaniu już niedostępnych biletów, lot prywatnym samolotem lub spotkania z celebrytami.

Wraz z popularyzacją profesji i szerokim zakresem usług przez nią proponowanych, usługi osobistego asystenta są coraz łatwiej dostępne. Dzisiaj z takiej oferty może skorzystać każdy – nie musimy oczekiwać niemożliwego, bez względu na koszty. Pomoc concierge jest głównie skierowana do osób zapracowanych, dla których wyręczenie z części obowiązków jest prawdziwą ulgą. Klientami tego typu firm są managerowie, prezesi lub pracownicy wyższych szczebli, ale również osoby prywatne, które próbują połączyć pracę i wychowanie dzieci.

 

Usługi concierge dla Ciebie!
Przewiń na górę