Używany ciągnik siodłowy w dobrym stanie

Od blisko dwudziestu lat pracuję jako kierowca tira. Choć zawód, który wykonuję zdecydowanie nie należy do najłatwiejszych, to jednak od zawsze bardzo lubiłem jeździć w dłuższe trasy. Posiadam naturę podróżnika, moja praca umożliwia mi więc podróżowanie po różnych zakątkach Polski, co bardzo mnie cieszy. Od kiedy zatrudniłem się w pewnej firmie ubolewałem nad tym, że przydzielony mi ciągnik jest bardzo awaryjny. Nieustannie zgłaszałem ten fakt mojemu przełożonemu, który w końcu uznał, że zakupi dla mnie nowy ciągnik, który w pełni mnie usatysfakcjonuje.

Czy warto kupować używane ciągniki?

używany ciągnik siodłowyOd razu zostałem jednak poinformowany o tym, że firmy nie stać na zakup nowego ciągnika. Wiadomość ta została przyjęta przeze mnie ze spokojem – doskonale zdawałem sobie bowiem sprawę z tego, że zakup tego typu pojazdu wiąże się ze sporym wydatkiem. Szef zaproponował, że kupi mi używany ciągnik siodłowy, który będzie jednak w idealnym stanie technicznym. Wiadomość ta ucieszyła mnie do tego stopnia, że szybko zaoferowałem swą pomoc w wyborze owego pojazdu. Postanowiliśmy zakupić ciągnik u pewnej renomowanej firmy posiadającej swą główną siedzibą w oddalonym od nas nieopodal Bodzentynie. Wielu moich kolegów z branży bardzo zachwalało zakupione tam ciągniki, które działały bardzo sprawnie. Z racji tego, że planowaliśmy zakup używanego ciągnika, musieliśmy jednak liczyć się z tym, że znalezienie odpowiedniego modelu może zająć nam trochę czasu. Właściciel firmy zapytał nas o to jakie mamy oczekiwania względem ciągnika siodłowego. Uznaliśmy wówczas, że jesteśmy otwarci na wszelkie propozycje. Najważniejsze by dany ciągnik był sprawny i bezpieczny. Choć na początku założyliśmy, że będziemy musieli uzbroić się w cierpliwość, to jednak ku naszemu zaskoczeniu odpowiedni ciągnik pojawił się w ofercie owego sklepu w przeciągu zaledwie dwóch miesięcy. Postanowiliśmy wówczas czym prędzej skorzystać z owej oferty, ponieważ obawialiśmy się tego, że inny klient może nas w tym uprzedzić. Na całe szczęście udało nam się zakupić idealny ciągnik w bardzo dobrej cenie, co bardzo nas ucieszyło. 

Muszę przyznać, że jestem niezwykle zadowolony z tego, iż jeżdżę teraz nowym, bezpiecznym ciągnikiem. Z łatwością mogę zamontować do niego różnorodne naczepy, które podczas jazdy są odpowiednio zabezpieczone. Pojazdem tym kieruje mi się bardzo płynnie. Czasami wręcz żartuję, że mógłbym to robić z zamkniętymi oczyma. Jestem bardzo wdzięczny mojemu przełożonemu za to, że dotrzymał danego mi słowa – zakupiony przez niego pojazd działa bez zarzutu. 

Używany ciągnik siodłowy w dobrym stanie
Przewiń na górę