W poszukiwaniu tożsamości wnętrza

 

Nowocześnie- czyli jak? To pytanie nurtuje zapewne każdego, kto przygotowuje się do remontu lub właśnie staje przed wyzwaniem aranżacji wymarzonego „M”. Dobrze zaprojektowana architektura to nie tylko lustro współczesności, ale przede wszystkim przestrzeń z duszą, w której design stanowi definicję adaptowanej przestrzeni. Na charakter wnętrza składa się wiele czynników- od materiałów, poprzez dobór dodatków oraz paletę barw, które będą kreować serię doznań estetycznych zarówno w obiektach budownictwa mieszkalnego jak i przestrzeni publicznej czy budynkach przystosowanych do użytku komercyjnego.

Aranżacja nowoczesnej przestrzeni

aranżacje wnętrz małopolskieInspiracje do stworzenia projektu wymarzonego designu możemy znaleźć w popularnych magazynach wnętrzarskich lub obserwując tematyczne profile w mediach społecznościowych. Pamiętajmy jednak, że niezwykle istotną kwestią w przygotowaniu konceptu aranżacji przestrzennej jest sytuacjonizm danego rozwiązania, a więc jego cechy funkcjonalne w danym miejscu. Dobór odpowiednich materiałów oraz rozwiązań technologicznych to klucz do stworzenia ergonomicznej przestrzeni do pracy i wypoczynku. Nieoceniona w takim przypadku może okazać się pomoc doświadczonego architekta wnętrz, szczególnie jeżeli stoimy przed wyzwaniem adaptacji dużego metrażu lub przygotowujemy się do inwestycji związanej z rozwojem własnej firmy lub rekonfiguracji miejsc takich jak biura lub inne budynki, których użytkowanie związane jest z funkcjonowaniem w przestrzeni publicznej. Koszty to chyba najistotniejsza kwestia, nad którą zastanawia się każdy, kto planuje nawiązać współpracę z projektantem. Średnie ceny przygotowania kompleksowej aranżacji przestrzeni wahają się w zakresie od około 2% do 5% całości realizacji inwestycji budowlanej. Jeżeli interesują nas aranżacje wnętrz małopolskie oferuje możliwość przygotowania preferencyjnego rozwiązania uwzględniającego adaptację przestrzeni w oparciu o zastosowanie nowoczesnych narzędzi projektowania parametrycznego.

Architekt wnętrz to kreatywny specjalista, który nie tylko gwarantuje nam możliwość pełnego dostosowania poszczególnych aspektów z zakresu aranżacji przestrzennej, ale również osoba odpowiedzialna za przygotowanie harmonogramu prac remontowych oraz nawiązanie współpracy z rzetelnym i fachowym podwykonawcą. Przygotowanie projektu adaptacji wnętrza przy współpracy z architektem może okazać się inspirującą formą współpracy, dlatego nie zapomnijmy o tym, że warto odważyć się na odrobinę szaleństwa wybierając nieszablonowe rozwiązania, które staną się funkcjonalną częścią naszego domu czy biura.

W poszukiwaniu tożsamości wnętrza
Przewiń na górę