Wakacje na jachcie w czasach izolacji

W ostatnich czasach nastąpiła diametralna zmiana jeśli chodzi o przyzwyczajenia związane z wakacjami. Wiadomo, że przyczyną tej zmiany była panująca pandemia pewnego wirusa. W każdym razie przeszliśmy czasy globalnej izolacji, która zakorzeniła się na stałe w naszej świadomości. Dlatego każdy poszukuje jakiegoś pomysłu na wakacje, które można by spędzić gdzieś z daleka od innych. Świetnym pomysłem na wakacje może być rejs wyczarterowanym jachtem. Nie trzeba mieć do tego specjalnych uprawnień.

Jacht można wyczarterować ze sternikiem

czarter jachtów ChorwacjaKażdy, kto posiada odpowiednie uprawnienia lub patenty, może wypożyczyć łódź lub jacht i sterować taką jednostką pływającą samodzielnie. Jeśli nie posiada się uprawnień to też można sobie taką łódź wypożyczyć. Nie ma z tym żadnego problemu, bo firmy zajmujące się czarterowaniem jachtów oferują je w pakiecie ze sternikiem. Dla jeszcze bardziej wymagających jest nawet opcja wypożyczenia ogromnego jachtu wraz z jego pełną obsługą. Wszystko zależy jedynie od oczekiwań osób korzystających z takiego czarteru. A gdzie pływa się najlepiej? W zasadzie to wszędzie, ale warto wybrać się w tym celu do jakiegoś cieplejszego kraju. Idealna jest Chorwacja, która jest coraz popularniejszym kierunkiem wybieranym na wakacje w takim stylu. Tym bardziej, że czarter jachtów Chorwacja można znaleźć w bardzo dobrych pieniądzach. A jakie korzyści płyną z pływania jachtem po morzu? Przede wszystkim takie, że jesteśmy na jachcie sami i nie mamy współlokatorów. W dobie takiej konieczności izolowania się jest to najlepszy sposób na wakacje z daleka od innych. Rejs wyczarterowanym jachtem to również wiele innych korzyści. Takie jednostki pływające bardzo często swoim wyposażeniem dorównują najdroższym hotelom. Można więc spędzić urlop w bardzo komfortowych warunkach. Poza tym pływa się po otwartym morzu, a w takim kraju jak Chorwacja możemy liczyć na naprawdę piękną pogodę przez całe wakacje. Oczywiście nie trzeba jechać wcześniej do Chorwacji, żeby zarezerwować sobie takie luksusowe wakacje.

Osoby zainteresowane spędzeniem wakacji w taki właśnie sposób mogą sobie zarezerwować jacht przez internet. Można skorzystać z oferty polskich pośredników, albo po prostu załatwić wszystko bezpośrednio z chorwackim biurem podróży zajmującym się czarterowaniem jachtów. Większość firm chorwackich obsługuje polskich klientów w języku polskim, więc jest to nawet lepsze rozwiązanie. Chociaż z drugiej strony można też powierzyć całą organizację takiego rejsu po Chorwacji jakiejś polskiej firmie.

Wakacje na jachcie w czasach izolacji
Przewiń na górę