Wartościowe treningi uważności

Czym terapia za pomocą metody mindfulness różni się od innych metod? Mindfulness to popularna i skuteczna technika na radzenie sobie ze stresem. Jest polecana przez wszelkiej maści psychologów, psychoterapeutów, zalecają ją również lekarze psychiatrzy. Podczas treningu skupiamy się na chwili obecnej. Wbrew pozorom wcale nie jest to takie łatwe zadanie. Nie ulega wątpliwości, że codzienne praktykowanie uważności pozwala na lepsze życie.

Terapeuci mindfulness  przeprowadzają treningi uważności

mindfulness trening uważnościTerapeuci różnego rodzaju chętnie polecają swoim pacjentom treningi uważności. Na czym polegają tego typu zajęcia? Trening uważności pozwala lepiej przyjrzeć się swoim odczuciom. Na co dzień zazwyczaj nie zastanawiamy się zbytnio nad tym, co akurat dzieje się w chwili obecnej. Jesteśmy zakotwiczeni albo w przeszłości albo przyszłości. Czas teraźniejszy dla nas nie istnieje. Tymczasem liczne badania naukowe wykazały niezbicie, że mindfulness trening uważności to doskonała metoda na pozbycie się napięcia. Nasz umysł jest zanieczyszczony różnymi negatywnymi myślami i emocjami. Za bardzo nie wiadomo, co z nimi zrobić. Stres i napięcie staje się naszym wiernym towarzyszem. Z czasem różnego rodzaju problemy zaczynają się nawarstwiać. Niektórzy popadają w nałogi, zaczynają też cierpieć na różnego rodzaju objawy psychosomatyczne, takie jak bóle brzucha, głowy albo nudności. Nie ulega wątpliwości, że  tego rodzaju trudności z czasem staną się na tyle poważne, że konieczna będzie interwencja lekarska. Mindfulness to metoda inna niż wszystkie. Polega na świadomym doświadczaniu chwili obecnej bez oceniania i krytykowania siebie. Oczywiście nie jest to wcale takie proste, jak mogłoby się wydawać. Warto jednak podjąć ten wysiłek. W dużych miastach są prowadzone profesjonalne treningi mindfulness. Zajęcia trwają zazwyczaj dwie do trzech godzin. Uczestnicy szkolenia mogą liczyć na wartościowe materiały opisujące podłoże teoretycznie terapii mindfulness. Większość uczestników szkolenia jest zadowolona z treningu uważności. Coraz więcej osób przekonuje się na własnej skórze, że to naprawdę działa.

Terapeuci mindfulness  prowadzą treningi uważności w całej Polsce. Tego typu zajęcia terapeutyczne cieszą się dużym zainteresowaniem ze strony klientów. Trudno się temu dziwić, bowiem to naprawdę działa. Dzięki świadomym doświadczaniu chwili obecnej otwierają się przed nami całkiem nowe możliwości i perspektywy. Stajemy się spokojniejsi, zrelaksowani, a ponadto też polepszają się nasze zdolności poznawcze.

Wartościowe treningi uważności
Przewiń na górę