Wiercenie studni i filtry

Korzystanie ze studni było praktykowane od wieków w wielu krajach. W rzeczywistości są one nadal używane do dnia dzisiejszego. Około 15% Amerykanów korzysta ze studni jako źródła wody pitnej. Jednak Agencja Ochrony Środowiska nakłada rygorystyczne normy dotyczące czynników wpływających na studnię, takich jak zmętnienie wody, poziom radonu, bakterie z grupy coli, pestycydy, a także inne rodzaje chemikaliów, które mogą przenikać do wody pitnej. 

O czym pamiętać podczas budowy studni?

wiercenie studni na podkarpaciuBardzo ważne jest więc, aby właściciele prywatnych studni zainwestowali w system filtracji wody ze studni, aby zapewnić czystość wody, którą piją.   Podczas budowy studni dla domu ważne jest, aby podczas instalacji uwzględnić system filtracji wody studniowej, aby upewnić się, że czystość wody studniowej jest zatwierdzona przez EPA. Ten system filtrowania wody jest bardzo podobny do zmiękczaczy wody, które są często instalowane pod zlewem, dzięki czemu woda jest oczyszczana, gdy wypływa z kranów. Przez kilka stuleci ludzie uważali wody gruntowe za najczystszą, najbezpieczniejszą i najlepszą dostępną ciecz. Ale obecnie tak nie jest. Nawet głębokie studnie w dzisiejszych czasach mogą być skażone; stąd wiercenie studni na podkarpaciu jest kluczowe dla wszystkich osób korzystających z tego źródła. Są osoby, które uważają, że po prostu wykopując dół, mogą już mieć wodę ze studni. Studnia jest w rzeczywistości rurociągiem wykopanym głęboko w ziemi, aby osiągnąć poziom zwany zwierciadłem wody. Ta warstwa wody w ziemi może być głęboka lub płytka lub otoczona skałami. Woda w tej warstwie miesza się ze sobą i nie jest statyczna. Kiedy ludzie korzystają z tych podziemnych rezerw, mieszanie się wody staje się szybsze. Kiedy zanieczyszczenia dostaną się do studni, mogą rozprzestrzeniać się szeroko i szybko. Benzyna, ropa, nafta wraz z innymi toksycznymi chemikaliami i substancjami mogą przeniknąć do gruntu i zostać zmagazynowane. Kiedy kropla benzyny dostanie się do wody, może zanieczyścić około stu galonów płynu. To wtedy system filtracji wody staje się bardzo ważny. Przy zastosowaniu odpowiedniego systemu filtrów; wodę można uwolnić od zanieczyszczeń. Kiedy masz studnię jako źródło wody, powinieneś rozważyć posiadanie systemu filtrowania wody w całym domu, aby zapewnić ci spokój, że woda, której używasz do picia, gotowania i kąpiel jest bezpieczna dla Twojej rodziny. System ten może skutecznie usuwać zanieczyszczenia, takie jak chlor, który jest odpowiedzialny za zmniejszenie działania kilku witamin w naszym organizmie. 

Chlor dodawany do wody pitnej niszczy je. Jeśli chcesz, aby w Twoim domu były zainstalowane tylko określone krany z systemem filtrowania; możesz zdecydować się na systemy punktowe. Najczęściej instalowane są w baterii kuchennej lub w osobnym dozowniku zainstalowanym obok, na blacie lub pod zlewem. Ten system sprawdza się dobrze w domu lub na blatach zlewowych w biurze. 

Wiercenie studni i filtry
Przewiń na górę