Wspomaganie kąpieli w wannie

Dla niektórych osób wchodzenie i wychodzenie z windy jest nie lada wyzwaniem. W korzystaniu z kąpieli w wannie mogą pomóc różnego rodzaju ławki, deski, siedziska, czy też maty. Są one odpowiednie dla osób, które nadal dysponują mobilnością i siłą. Jeśli jednak sprawność ruchowa jest bardziej ograniczona, pomocnym może okazać się podnośnik do kąpieli, unoszący ciało nad wannę, a następnie opuszczający do środka wanny.

Co warto wiedzieć o podnośniku?

winda do wanny z pilotemPrzed zakupem takiego podnośnika należy w pierwszej kolejności dowiedzieć się, jaki sprzęt będzie pasował do konkretnej wanny oraz jakiej wielkości jest powierzchnia, na której możemy zainstalować urządzenie. Istotne jest także zamontowanie w odpowiednim miejscu poręczy. Ciekawym rozwiązaniem na obecnym rynku jest stacjonarny podnośnik wannowy z napędem elektrycznym. Jest to cały system podnośników, umożliwiający szybkie i łatwe podnoszenie, a co za tym idzie komfort dla użytkownika, jak i opiekuna. Podnośnik wykorzystuje opatentowany system unoszenia, który jest zasilany napięciem z akumulatora, co wyklucza możliwość porażenia prądem. Sterowanie i kontrola nad urządzeniem odbywa się za pomocą zdalnego pilota. Mając na uwadze warunki panujące w łazience, winda do wanny z pilotem jest montowana w jak najbardziej optymalnym miejscu wokół wanny. Windy wykonane są z najwyższej jakości stali nierdzewnej, pomalowanej proszkowo na biały kolor. W zależności od miejsca instalacji, do dyspozycji są różnej długości ramiona mocujące fotel. Kierując się preferencjami użytkownika można zamontować stałe fotele lub wypinane z poręczami prostymi. Dodatkowo podłokietniki mogą być zainstalowane na stałe do siedziska lub z możliwością uchylania, co pomaga w dostępie do siedziska. Fotel można przesunąć o 360 stopni, z możliwością blokady, co 90 stopni. Dzięki takiemu rozwiązaniu opiekun może w prosty sposób kontrolować przenoszenie pacjenta. Ponadto podnośnik można doposażyć i skonfigurować o wózkowy system jezdny, który sprawia, iż transport i kąpiel są zdecydowanie wygodniejsze i przyjemniejsze.

W zależności od powierzchni łazienki, istnieją pewne ograniczenia, niepozwalające na instalację standardowych rozwiązań. Jednakże realizację danego projektu można zawsze skonsultować ze specjalistą, biorąc pod uwagę różne czynniki, takie jak grubość i nośność ściany, czy też utrudnienia ruchowe użytkownika. Podnośnik do kąpieli jest znacznie droższy niż deski lub ławki, lecz biorąc pod uwagę korzyści i komfort, jaki zapewnia, jest wart swojej ceny. Ponadto montaż podnośnika może okazać się o wiele tańszy i szybszy niż remont całej łazienki.

Wspomaganie kąpieli w wannie
Przewiń na górę