Wycieczki ze szkoły

Nastaje czas wycieczek szkolnych i bardo wielu nauczycieli jak co roku zastanawia się gdzie tu najlepiej zabrać swoja klasę, by nie był to zbyt drogi wyjazd, ale przy okazji mogli się oni dobrze bawić. Nic więc dziwnego, że w tym roku rezerwacje wycieczek szkolnych są do Kotliny Kłodzkiej, gdyż jest to bardzo spokojna miejscowość i są bardzo niskie ceny, co jak wiadomo jest zawsze głównym priorytetem w szkole jak i samych rodziców.

Liczne wycieczki w góry

wycieczki szkolne kotlina kłodzkaNauczyciele bardzo chętnie wyjeżdżają ze swoimi uczniami w góry,a jeszcze lepiej, żeby nie były to zbyt wysokie góry. Jak wiadomo bezpieczeństwo uczniów jest zawsze najważniejsze, a więc nikt nie będzie ryzykował podejścia pod strome góry. Dlatego też wycieczki szkolne kotlina kłodzka należą do jednych z najbardziej niebezpiecznych bo są tutaj piękne trasy, a ścieżki w górach są bardzo łagodne i szerokie, także nikt sobie na pewno nic tutaj nie zrobi. Nic wiec dziwnego, ze w okresie maja i czerwca można tutaj spotkać na prawdę bardzo dużo wycieczek od szkół podstawowych na liceach kończąc. Dzieciaki zawsze bardzo chętnie jada w góry bo się tam nie nudzą w przeciwieństwie do wycieczek and morze, gdzie jak nie ma pogody to można tylko siedzieć w campingach. Tutaj niezależnie od pogody zawsze można iść na mniej lub bardziej ambitne trasy, więc warto wyjeżdżając w te okolice. Tym bardziej, że są tutaj specjalne bazy noclegowe dla uczniów, gdzie pokoje są kilkuosobowe, a co za tym idzie koszty jego wynajmu są bardzo niskie i okazuje się, ze za kilka dni w górach z wyżywieniem na jednego ucznia przypada średnio koło trzystu złotych, co jest bardzo niska ceną. Dodatkowo nie ma tam, aż takich tłumów, więc nie będzie żadnych przeszkód na szlaku, bo jakby nie patrzeć na wycieczkę wejdzie średnio zawsze trzydzieści osób, a niekiedy i więcej jak łączy się ze sobą kilka klas z całej szkoły. Gdy wycieczki są robione w góry to zawsze jest wiele chętnych,a  szczególnie w Sudety, bo o ile w Tatrach większość osób była z rodzicami, tak w innych górach już nie koniecznie, więc takie wycieczki zawsze cieszą się dużym zainteresowaniem.

Cieszy nas fakt, że nauczyciele chcą pokazywać jak najwięcej Polski swoim wychowankom, bo w górach można rewelacyjnie uczyć się geografii. Jest to więc tak na prawdę wyjazd dwa w jednym, bo nie dość, że można podziwiać piękne widoki, to jeszcze człowiek czegoś się nauczy. Wtedy dzieciaki chętnie się uczą, a wieczorami siedzą wszyscy razem w pokoju, co zawsze jest dobre na integracji i polepszeni relacji.

Wycieczki ze szkoły
Przewiń na górę