Wygląd listew magnetycznych

Niezależnie od tego, czy mamy do czynienia z kuchnią w naszym domu, czy z kuchnią w dużym lokalu gastronomicznym, możemy zastosować podobne rozwiązania, które mają na celu optymalizację naszej pracy. Jednym z takich rozwiązań jest zastosowania specjalnych lister magnetycznych, które bardzo łatwo przytwierdza się do ściany nad blatem kuchennym.

Jaką listwę magnetyczną zawiesić w naszej kuchni

listwy magnetyczne do kuchniZarówno w kuchniach domowych, jak i w większych lokalach gastronomicznych wykorzystuje się specjalne panele i wieszaki na narzędzia kuchenne. Mogą to być przytwierdzane na gwoździe wieszaki, które posiadają wiele haków, na których można powiesić, na przykład chochle do zupy czy łopatki do patelni. Dla magnetycznych narzędzi możemy jednak zastosować inne, optymalne rozwiązanie. Wystarczy tylko do ściany nad kuchennym blatem przytwierdzić specjalny paneli taki jak listwa magnetyczna do kuchni. Z reguły posiadają one specjalny papier samoprzylepny, dzięki czemu łatwo się je przytwierdza do ściany, bez konieczności wykonywania w niej otworów. Do takiej listwy samoistnie przyczepiają się wszelkie metalowe przedmioty, takie jak noże, łyżki, odbieraki do warzyw  czy spinacze metalowe. Do takich spinaczy dodatkowo można przytwierdzić kartki z przepisami na dania lub zdjęcia. Warto wybierać taką listwę, która jest z jednej strony wykonana z materiału drewnianego, co czyni ja odporna na wszelkie upadki, a z drugiej strony posiada szklane wykończenie. Listwy magnetyczne do kuchni dostępne są w kolorach jednolitych, jak również możliwy jest zakup takich, które posiadają ciekawe designerskie motywy graficzne. Na takiej listwie może widnieć dowolny wzór, choć najczęściej wybiera się taki, który jest w jakiś sposób powiązany ze sztuką kulinarną. Listwa przedstawiająca pomidory czy abstrakcyjne wzory geometryczne jest nie tylko funkcjonalna, ale także pełni funkcje dekoracyjne naszej kuchni. Ociepli jej wygląd, podniesie estetykę pomieszczenia. Można ją zamocować na ścianie w pobliżu miejsca, w którym zwykle kroimy składniki na posiłki lub zatwierdzić ją do innych metalowych elementów, takich jak na przykład drzwi lodówki, do których przyczepi się samoistnie. Wyjątkowo łatwo jest oderwać taką listwę do ściany, kiedy tylko będziemy chcieli wymienić ja na nową.

Listwy magnetyczne sprawdzają się od lat w kuchni. Łatwo się je montuje, dzięki specjalnej warstwie taśmy samoprzylepnej z tyłu. Prawidłowo dobrana listwa powinna komponować się z innymi elementami jej wystroju. Listwy mogą być dostępne w różnych kolorach, a także można zakupić taką, która ma nadrukowaną ciekawą grafikę.

Wygląd listew magnetycznych
Przewiń na górę