Wygodny tornister dla dziecka

Już za kilka dni początek roku szkolnego. Nie mogę uwierzyć w to, że moja mała córeczka będzie chodzić do szkoły. Przecież jest taka malutka, dopiero co zaczynała przedszkole, a tu już za moment czeka szkoła. Poważna sprawa. Denerwuję się chyba bardziej od niej. Na szczęście wybraliśmy szkołę obok domu i przedszkola, będzie miała w klasie dużo znajomych twarzy, co na pewno zmniejszy stres związany z tym wydarzeniem. Z jednej strony nie mogę się już doczekać, kiedy pójdzie do szkoły, z drugiej jednak nieco się boję, czy sobie poradzi.

Tornister dla pierwszaka

tornister dla pierwszoklasistówWyprawka jest już skompletowana. Kupiliśmy piórnik z wyposażeniem, zeszyty oraz różne materiały plastyczne, okładki na książki, kapcie, strój na WF. Oczywiście kupiliśmy też strój galowy na rozpoczęcie roku. No i najważniejsza sprawa – tornister oczywiście także jest już kupiony. Przyznam szczerze, że z tym miałam najwięcej kłopotu. Bo jaki tornister wybrać, aby zadbać o kręgosłup mojego dziecka? Niestety wiem o tym, że muszę wybrać jak najlżejszy, ponieważ moja córeczka z pewnością wyładuje go masą niezbędnych rzeczy, potem będzie wszystkie te ciężary nosić na swoich plecach. Przed zakupem szukałam w internecie informacji na temat tego, jaki powinien być tornister dla pierwszoklasistów, co powinno go cechować. No więc przede wszystkim powinien być możliwie najlżejszy. Ponadto powinien mieć umieszczone w widocznych miejscach odblaski. Powinien być również odpowiednio usztywniony i wyprofilowany na plecach, aby dbać o odpowiednia postawę dziecka. Dobrze byłoby, gdyby miał oddzielną kieszonkę na napoje, jakąś małą kieszonkę z przodu i wewnątrz przedziałkę pozwalająca oddzielić książki od na przykład śniadaniówki czy maskotek. Oczywiście powinien być jak najbardziej trwały, ten, który kupiłam planuję, aby starczył na trzy lata, to znaczy do końca trzeciej klasy. Udało mi się dostać idealny tornister w bardzo atrakcyjnej cenie. Dodatkowo w jego wyposażeniu jest bardzo wygodna śniadaniówka z różnymi przegródkami, który będzie bardzo przydatny do noszenia śniadania.

Zakup tornistra dla dziecka to poważna sprawa. Dobrze byłoby, aby służył dziecku jak najdłużej dbając przy tym w miarę możliwości o jego kręgosłup. Powinien mieć odblaski, aby zwiększać widoczność dziecka zarówno z tyłu, jak i z przodu. Konieczne są regulowane ramionka, aby móc dopasować tornister do gabarytów dziecka. Niektórzy wybierają na tornister z wysuwaną rączką, ale ja mam obawy, że taki tornister może prowadzić do skrzywień kręgosłupa.

Wygodny tornister dla dziecka
Przewiń na górę