Wykorzystanie starych cegieł z rozbiórki

Ściany mogą być wykończone za pomocą tynku i farby, tapety, paneli lub nawet płytek wykonanych ze starych cegieł z rozbiórki. Są one dużo trwalsze niż cegły wykonywane obecnie, dlatego bez przeszkód można ich użyć ponownie. Dzięki specjalnym procesom, są czyszczone i cięte w taki sposób, że można wykorzystywać je jako element aranżacji do dowolnego pomieszczenia.

Wykańczanie ścian starymi cegłami z rozbiórki

stare cegły z rozbiórkiWśród elementów dekoracyjnych stare cegły z rozbiórki są jednym z popularniejszych materiałów. Wykonuje się z nich płytki, służące do dekoracji ścian dowolnych pomieszczeń. Pasują zarówno do pokojów dziennych ze starodawnymi meblami, jak i do nowoczesnych salonów, w których reszta wystroju jest w neutralnych kolorach. Zastosowanie płytek ze starej cegły doda pokojom przytulności i ciepła, szczególnie dobrze widocznego w momencie, kiedy na tak wykończoną ścianę padają promienie słoneczne. Firmy zajmujące się produkcją takich płytek, dokładnie czyszczą przewiezione z rozbiórek budynków cegły z resztek tynku, po czym tną je w taki sposób, że każda płytka cechuje się ostrymi krawędziami. Ściana wyłożona w ten sposób uzyskuje klimat starego muru, który kojarzyć się będzie z minionymi wiekami, jednocześnie zachowując nowoczesność. Każda z płytek jest niepowtarzalna, tak samo jak cegły. Niektóre mają resztki oryginalnej zaprawy murarskiej, różnią się odcieniami i przebarwieniami. Ten niebywały, historyczny wygląd powstaje jedynie z wykorzystaniem tak wiekowego materiału. Doskonałe parametry techniczne starych cegieł sprawiają, że płytki z nich wykonane nadają się zarówno do wykończania pomieszczeń, jak i w postaci elementu wykończeniowego elewacji budynków. Nie wpływają negatywnie na właściwości cieplne czy akustyczne ścian, dlatego też można ich dowolnie używać tak samo jak tapety czy paneli ozdobnych z kruszywa korkowego lub drewna. Nadawanie starym cegłom drugiego życia, odbywa się więc w postaci wykorzystania ich jako element ozdobny, który warto zachować ze względu na jego wytrzymałość i wartość historyczną.

Wykańczanie ścian za pomocą płytek wykonanych ze starych cegieł, nadaje pomieszczeniom walorów estetycznych, niespotykanych przy żadnym innym materiale. Zarówno pokoje dzienne, kuchnie czy nawet łazienki będą jednocześnie bardziej starodawne, jak i nowoczesne, w zależności od reszty wystroju pomieszczenia. Przy meblach w stylu vintage, a także przy neutralnych kolorach, płytki z cegły sprawią, że pomieszczenie będzie przytulne i chętniej odwiedzane.

Wykorzystanie starych cegieł z rozbiórki
Przewiń na górę