Wystrój i dekoracja okna hotelowego

 

Hotelowe wnętrza cechuje elegancja i wyczucie smaku. Dużą wagę przywiązuje się do wystroju okna. To właśnie ono jest wyznacznikiem stylu hotelowego apartamentu. Wnętrza hotelowe aranżuje się z myślą o wszystkich klientach. Potrzeba sporego doświadczenia, by zachowując styl hotelu stworzyć takie wnętrze, w którym każdy poczuje się jak w domu.

Jak zaaranżować pokój hotelowy?

dekoracje hoteloweWiększość hoteli stawia na uniwersalne rozwiązania – proste, nieprzeładowane ozdobami pokoje, klasycznie zaaranżowane okna i dekoracje hotelowe. W hotelach raczej nie uświadczymy rolet, tu stawia się na tradycyjne firany i zasłony. Takie rozwiązanie podyktowane jest nie tylko próbą poszukiwania uniwersalnego stylu, ale i względami czysto praktycznymi. Rolety, mimo iż wygodne, nie zapewniają tak potrzebnego w hotelach poczucia prywatności. Przy odsłoniętej rolecie gość ma prawo czuć się wystawiony na widok publiczny, przy zaciągniętej – odcięty od tak potrzebnego mu światła słonecznego. Najlepszym sposobem na prywatność jest firanka. Nie ogranicza widoczności na zewnątrz, jednocześnie sprawia, że osoby próbujące zajrzeć do pokoju hotelowego, zamiast wnętrza widzą swoje lustrzane odbicie. Z kolei zasłony to nie tylko sposób na przyciemnienie pokoju w dzień. To także metoda na ograniczenie dobiegającego z zewnątrz hałasu. Rolą zasłon hotelowych jest nie tylko zasłonięcie okna, gdy jest taka potrzeba. Odsłonięte stanowią jego ramę, kolorystyczną dekorację i bardzo ważną oprawę. Okno w sąsiedztwie zasłon wygląda szlachetniej i dostojniej, szczególnie jeśli upniemy je na dzień chwostami lub przewiążemy szeroką taśmą. Jednak trzeba pamiętać, że goście hotelowi będą chcieli te ozdoby na noc zdjąć, muszą być łatwe w montażu i demontażu. Do wnętrz hotelowych nie poleca się zasłon w zdecydowanych, jaskrawych kolorach. Lepiej postawić na stonowane kolory typu granat, grafit, beż, brąz, zieleń, szarość. Jeśli wystrój wnętrza wymusza zastosowanie jasnych tkanin, warto zadbać, by były to barwy przygaszone, w żadnym wypadku jaskrawe. Taka dyskretna, aczkolwiek wcale niemała, dekoracja okna to idealny sposób na stworzenie atmosfery sprzyjającej odpoczynkowi. W większości przypadków w hotelowych wnętrzach stosuje się gładkie, jednobarwne zasłony. Jeśli szukamy zasłon dekorowanych, lepiej wybrać te o nienachalnym deseniu.

Wystroje wnętrz hotelowych, nawet jeśli utrzymane w stylu nawiązującym do architektury, konkretnej epoki lub mody, mimo wszystko są dość neutralne. Wynika to z potrzeby stworzenia takich aranżacji, w których wszyscy goście, niezależnie od gustów i upodobań, będą się dobrze czuli. Stąd w pokojach hotelowych nader rzadko widuje się firanki hotelowe w zdecydowanych, mocnych i ciemnych kolorach. Najczęściej jest to właśnie klasyczna biel. Niejakim kompromisem jest sięgnięcie po firanki beżowe, kremowe lub écru.

Wystrój i dekoracja okna hotelowego
Przewiń na górę