Wzmocniona rama do samochodu Suzuki

Nowoczesne samochody terenowe, mimo całego komfortu jazdy jaki oferowały, nie były dostatecznie dobrze zabezpieczone przed uszkodzeniami. Samochody starszej generacji posiadały bowiem znacznie bardziej wytrzymałą konstrukcję, i były o wiele odporniejsze na wszelkiego rodzaju kolizje czy długotrwałą jazdę po najcięższym terenie. Nasze nowe samochody musiały być więc niemal od razu modyfikowane, by mogły jeździć po tych samych trasach co wozy starszych generacji.

Firmowe orurowanie do samochodów od Suzuki

orurowanie suzukiDotychczas jeździliśmy na wozach od Suzuki, i przyzwyczailiśmy się do nich na tyle, by nie chcieć zmieniać marki tylko ze względu na mierną wytrzymałość samochodu. Jak większość ekip, zdecydowaliśmy się więc na modyfikację nowych samochodów, oraz dodanie orurowania. Jest to standardowa modyfikacja, montowana na większości pojazdów terenowych, aczkolwiek wiele ekip decyduje się na założenie wariantu improwizowanego, budowanego ze stalowych rur wokół nadwozia pojazdu. Takie orurowanie ma wiele zalet, aczkolwiek znacznie obciąża silnik samochodu oraz układy amortyzacji, a dodatkowa waga utrudnia sterowanie pojazdem na niestabilnym gruncie. Zdecydowaliśmy się więc nie zakładać takich akcesoriów do pojazdów, a zamiast nich zastosować firmowe orurowanie Suzuki. Jest ono bowiem dostępne od dłuższego czasu do samochodów które nie mają wystarczającej trwałości by brać udział w rajdach terenowych, a z racji iż pochodzi od samego producenta samochodu, jest do konkretnego modelu o wiele bardziej przystosowane. Montaż orurowania firmowego jest zdecydowanie prostszy niż instalacja wariantu stalowego, gdyż wszystkie części ramy są dokładnie dopasowane do konstrukcji nadwozia samochodu i w żaden sposób nie wpływają na pracę silnika czy też strukturę pojazdu. Każda rama wykonana jest z tworzywa sztucznego, lżejszego i trwalszego od stali, a w porównaniu do wariantów stalowych, wytrzymuje znacznie silniejsze kolizje i lepiej chroni wnętrze pojazdu przed ich efektami.

Taką modyfikację można zamówić w salonie Suzuki, i zamontować w samochodzie jeszcze przed jego zakupem, lub też zainstalować ją samodzielnie, gdyż jest ona bardzo prosta, i niezbyt wymagająca. Jest to również modyfikacja która może być używana w samochodach drogowych, jeśli jest ona zamontowana w wersji bez klatki kabiny kierowcy. Niejednokrotnie więc pojawia się również w samochodach kierowców którzy nie jeżdżą po offroadzie, aczkolwiek chcą zabezpieczyć samochód przed uszkodzeniami i kolizjami, jakie zdarzają się nawet na drodze.

Wzmocniona rama do samochodu Suzuki
Przewiń na górę