Zakup dobrej garowni

Garownie są wykorzystywane w piekarniach już od ponad dwudziestu lat. To dzięki nim można zaspokajać duże potrzeby klientów, ponieważ ciasto może dochodzić w stosunkowo krótszym czasie, niż w warunkach naturalnych. jednak garownie, które powstają obecnie w zakładach przemysłowych są o wiele lepsze pod kilkoma względami. Nowoczesny sprzęt bardzo pomaga piekarzom w przygotowaniu pożywienia i zasadniczo nikogo to nie dziwi. Wiadomo, że postęp techniki jest spory, nawet w branży związanej z pieczywem.

Jaką garownię opłaca się kupić?

nowoczesne garownieNic dziwnego, że podczas zakupu będziemy zastanawiać się, jaka garownia jest najlepsza. Zasadniczo polecam wybierać najnowsze modele. Nowoczesne garownie bardzo skracają czas, jaki musi przeczekać ciasto nim się będzie nadawało do idealnego wypieku. Tak naprawdę w trybie przyśpieszonym wystarczy od dwudziestu pięciu do trzydziestu pięciu minut. Dodatkowo nowoczesne garownie pozwalają piekarzowi na to, by zajął się czymś innym, niż pilnowaniem ciasta. Jeśli będzie ono na odpowiednim poziomie, urządzenie samo zasygnalizuje, że przyszła pora na przerobienie tego ciasta na pieczywo. Garownie mają bardzo wiele dodatkowych funkcji. Nie wiem czy wiesz, ale najnowocześniejsze mogą od razu działać jak wagodzielarka. Gdy ciasto będzie gotowe, zostanie ono uformowane w równy kształt, a następnie podzielone na równe kawałki pod względem wagi. Piekarz musi tylko uformować je w odpowiedni kształt, taki jak ma zazwyczaj chleb. Jeśli korzysta się przy tym z linii automatyzowanej, wszystko zrobi się samodzielnie. Jak widzisz, zakup garowni musi być przemyślany. Wielu producentów dodaje dodatkowe funkcje właśnie po to, aby garownia miała także inne zastosowania. Są to już niemalże urządzenia uniwersalne, z funkcją garowni. To bardzo duży postęp. Garownie różnią się wielkością. Tutaj piekarz lub właściciel piekarni musi sam podjąć decyzję na temat tego, jaki sprzęt będzie odpowiedni do jego działalności. Jest możliwość zakupu garowni w formie kredytu lub na raty.

Warto jest zastanowić się nad wszystkim funkcjami. Najbardziej polecam przejrzeć wszystkie oferty wiodących oraz polecanych producentów. Jeśli pracujesz w tej branży na pewno znasz kogoś, kto może polecić Ci dobry sprzęt. Warto jest zastanowić się także nad kosztami eksploatacyjnymi takiej garowni, czyli głównie nad zużyciem energii. Wiadomo, że garownia powinna być dopasowana do konkretnej piekarni. Jeśli jest to mały zakład, lepiej nie generować za dużych kosztów swojej działalności gospodarczej.

Zakup dobrej garowni
Przewiń na górę