Zalety montażu haka holowniczego

Dziś coraz trudniej kupić samochód z zamontowanym już hakiem holowniczym. Niegdyś takie wyposażenie było standardowe, jednak wiele zmieniło się wraz z wejściem naszego kraju do Unii Europejskiej, ponieważ od tego czasu obowiązują nas dyrektywy zewnętrzne i prawo ściśle reguluje możliwości montażu zaczepu kulowego. Chodzi głównie o to, że takie urządzenie nie może być już elementem mocowanym na stałe i musi posiadać jedną z dwóch koniecznych homologacji. Odpowiednie oznaczenia dotyczące bezpieczeństwa użytkowania haka muszą się znaleźć na jego tabliczce znamionowej.

Czy warto posiadać hak holowniczy?

haki holownicze grudziądzJak zatem widać istnieje nieco utrudnień związanych z montażem haka holowniczego. Czy zatem opłaca się w ogóle inwestować w takie urządzenie? Oczywiście, że tak. Nie warto bać się względów prawnych. Jeśli chodzi o dobre haki holownicze Grudziądz to miasto, w którym możemy je bez problemu nabyć. Właśnie w tamtejszej fabryce produkuje się zaczepy kulowe sprzedawane w całej Unii Europejskiej. Wszystkie pochodzące stamtąd produkty posiadają odpowiednią homologację, a w pobliskich warsztatach samochodowych można je bez problemu zamontować, płacąc za tę usługę bardzo rozsądne pieniądze. Osobiście zdecydowałam się na takie rozwiązanie i tego nie żałuję. Powody, dla których chcemy posiadać hak holowniczy, mogą być bardzo różne. W moim przypadku chodziło przede wszystkim o pasję do uprawiania wszelakich sportów. Kiedy tylko kupiłam nowy samochód i wyposażyłam go w Grudziądzu w hak holowniczy, od razu wiedziałam, że kolejnym krokiem będzie kupienie bagażnika rowerowego. Uwielbiam bowiem jeździć jednośladem i jego zabieranie z sobą w dalekie podróże jest dla mnie koniecznością. Posiadam ponadto w domu przyczepkę, w której przewożę inne sprzęty sportowe. Najczęściej jest to kajak oraz niewielka łódka, ponieważ jako osoba urodzona w Gorzowie Wielkopolskim nie wyobrażam nie korzystać z uroku polskich jezior. Każdego roku do swojego haka holowniczego przypinam więc bardzo różne sprzęty, dzięki czemu czuję się wolna i niezależna. Zdarza mi się także wybrać na wycieczkę wraz z przyczepą kempingową.

W mojej opinii w każdym pojeździe może się przydać hak holowniczy. Możemy go potrzebować w bardzo różnych sytuacjach. Czasami chodzi jedynie o wywóz jakichś śmieci, innym razem o pomoc podczas przeprowadzki lub możliwość aktywnego spędzenia czasu, zabierając z sobą w dowolne miejsce rower, kajak, łódkę, czy też inny sprzęt sportowy. W czasach pandemii coraz więcej osób ceni sobie także możliwość wyruszenia w podróż wraz z przyczepą kempingową.

Zalety montażu haka holowniczego
Przewiń na górę