Zalety nowoczesnych hal magazynowych

Rozwój przedsiębiorstwa jest związany z inwestycjami w infrastrukturę oraz park maszynowy. Często potrzebna jest do tego dodatkowa przestrzeń, w której może być zorganizowana dodatkowa linia technologiczna lub magazyn na wyroby gotowe lub półprodukty. Sprzyjająca koniunktura rynkowa sprawia, że coraz większa liczba przedsiębiorców decyduje się na modernizację i unowocześnienie parku maszynowego. W związku z tym zachodzi również konieczność zwiększenia dostępnej przestrzeni, która jest niezbędna do wcześniej wspomnianych zastosowań.

Stal zapewnia dobre właściwości mechaniczne

hale staloweW tym celu wykonywane są konstrukcje, które cechują się niezwykle szybkim tempem ich budowy oraz dużą elastycznością. Mowa tutaj o konstrukcjach wykonywanych ze stali czy metalu, które posiadają dużą wytrzymałość mechaniczną. Warto dodać, że hale stalowe są obecnie stosowane w większości przypadków ze względu na swoją dużą trwałość. Nie są one zbytnio podatne na warunki atmosferyczne co zapewnia ich długotrwałą eksploatację. Co więcej nowoczesne hale wykonane ze stali są przystosowane do ocieplania ich ścian co zapewnia znaczne korzyści jeśli chodzi o bilans energetyczny. Efektywność energetyczna jest obecnie bowiem jednym z ważniejszych zagadnień, które wpływają na bilans ekonomiczny przedsiębiorstwa. Rosnące koszty energii elektrycznej oraz ciepła sprawiają bowiem, że inwestycje w optymalizacje zużycia zwracają się bardzo szybko. Ocieplenie hal w dużym stopniu zmniejsza ilość ciepła potrzebną do ogrzania pomieszczenia. W zależności od charakterystyki przechowywanych produktów w zakładzie może być potrzebna zróżnicowana temperatura. W pomieszczeniach magazynowych z reguły wymagane jest kilkanaście stopni Celsjusza co jest stosunkowo łatwe do osiągnięcia latem. Gorzej sytuacja się kształtuje w zimie.

Właśnie podczas okresu jesienno-zimowego często zachodzi konieczność dogrzewania pomieszczeń w celu osiągnięcia komfortowej temperatury dla ludzi oraz bezpiecznej temperatury dla gotowych wyrobów. Jeśli hala jest doprze ocieplona potrzebne jest znacznie mniej energii w postaci ciepła do osiągnięcia zadanej temperatury. Jak widać hale stalowe są obecnie bardzo popularnym rozwiązaniem, które zapewnia dodatkową przestrzeń magazynową czy produkcyjną. Jednym z ich bardzo dużych zalet jest niewątpliwie czas potrzebny do budowy takiej konstrukcji. Hala stalowa może bowiem powstać w zaledwie kilka dni. Jest to niewątpliwa zaleta porównując to rozwiązanie do tradycyjnych budowli murowanych. Rozwiązania takie są ekonomiczne oraz przynoszą spore oszczędności.

Zalety nowoczesnych hal magazynowych
Przewiń na górę