Zarejestrowana hodowla kotów brytyjskich

Ludzie dzieła się na tych, którzy wolą koty, lub psy. Te pierwsze wymagają znacznie mniej uwagi, bo są to wielkie śpiochy, które w nocy polują, a w dzień śpią. Kota możemy wziąć ze schroniska, choć z pewnością nie będzie on rasowy ani nie będzie malutki, bo najczęściej trafiają tam dorosłe osobniki, albo możemy kupić. Sporo osób na własną rękę rozmnaża koty i je sprzedaje, ale to niepewne źródło, lepiej poszukać zarejestrowanej hodowli. 

Jak wyglądają koty brytyjskie? 

sprawdzona hodowla kotów brytyjskichWielbiciele kotów cenią je za wyjątkowy charakter, energię do zabawy i za bycie nieprzeciętnymi pieszczochami. Niektóre rasy są szczególnie polecane rodzinom z dziećmi, bo mają wręcz niewyczerpaną cierpliwość. Jeżeli chcemy mieć pewność co do pochodzenia kota, to musimy kupić go u hodowcy. Dużo taniej kupimy kota od prywatnych osób, które posiadają osobniki tej rasy, ale nie będą one posiadały rodowodu ani gwarancji co do ich pochodzenia. Sprawdzona hodowla kotów brytyjskich jest zarejestrowana w Państwowym Związku Felinologicznego. W takich miejscach zwierzęta przebywają w odpowiednich warunkach, są właściwie żywione i są pod stałą opieką weterynarza. W Polsce istnieje przynajmniej kilkanaście zarejestrowanych hodowli kotów brytyjskich. W takich miejscach na pewno kupimy kota czystej rasy, który będzie potomkiem championów. Osobniki tego gatunku należą do dość małych kotów, które ważą od sześciu do dziewięciu kilogramów. Mają krótkie łapki, dużą głowę i puszyste ogony. Ich budowa jest dość masywna, a przez budowę ciała wyglądają na grubsze i cięższe niż są w rzeczywistości. Ich sierść jest najczęściej krótka i gęsta w kolorze szarym, czarnym, białym, lub rudym. W przypadku oczu, koty te mają wyjątkowo intensywne niebieskie, lub pomarańczowe, czy zielone tęczówki. Najdroższe okazy mają umaszczenie w kolorze jasnoszarym i błękitne oczy. Koty brytyjskie żyją od dwunastu do nawet szesnastu lato należą do aktywnych kotów, dlatego dobrze jest im zapewnić towarzystwo kiedy wychodzimy z domu i zostawiamy samego. 

Zanim kupimy kota, dobrze jest sprawdzić daną hodowlę, czy posiada odpowiednie certyfikaty i czy jest zarejestrowana. Możemy to  sprawdzić na stronie internetowej związku, lub będąc na miejscu, prosząc o okazanie niezbędnych dokumentów. Koty brytyjskie świetnie się czują w domach gdzie są małe dzieci, bo są cierpliwe i spokojne. Decydując się ma zakup kota, musimy wziąć pod uwagę plusy i minusy jego posiadania, gdyż będzie z nami związany przez długie lata. Brytyjczyka kupimy najtaniej za około półtora tysiąca złotych. 

Zarejestrowana hodowla kotów brytyjskich
Przewiń na górę