Zastosowanie biostymulatorów w ogrodnictwie

Ogrodnictwo nie jest prostym zajęciem szczególnie, jeśli celem jest zarobek. Warunki glebowe są różne, czynniki atmosferyczne też, a każda z roślin ma inne wymagania, bez których jej wzrost nie byłby możliwy. Zdarzają się sytuacje, kiedy plony, owoce lub warzywa są bardzo słabe. Wówczas należy zastosować szereg zabiegów agrotechnicznych w tym nawożenie. Wyróżnić tutaj można między innymi wykorzystanie biostymulatorów, jako środków pomocnych w rozwoju roślin.

Dlaczego warto wykorzystać biostymulator?

biostymulatoryIstnieje bardzo wiele argumentów przemawiających za tym, że biostymulator staje się pomocnym środkiem w rozwoju roślin. Przede wszystkim środek ten staje się niezwykle przydatny w przypadku osłabionej gleby, która zawiera niedostateczną ilość składników potrzebnych do rozwoju danej rośliny. Można go stosować zarówno doglebowo, jak i dolistnie w formie oprysków. Wszystko zależy od rośliny i jej potrzeb. Biostymulatory są bardzo potrzebne, kiedy roślina posiada zaburzenia wzrostu. Szczególnie na etapie kiełkowania i kwitnienia warto je stosować, aby dała owoce oczekiwane przez ogrodnika. Nie bez znaczenia staje się także aspekt wizualny rośliny. Kolor i wielkość owocu, warzywa lub kwiatu sprawiają, że są chętniej kupowane. Biostymulatur ma za zadanie w tym pomóc. Wielu ogrodników boryka się również z chorobami, które dotykają roślin. Są to między innymi różnego rodzaju narośla lub plamy wpływające niekorzystnie na wygląd oraz rozwój. Biostymulator działa, jak taki antybiotyk wspomagający w walce z chorobą. Podobne działanie ma w przypadku szkodników. w tym przypadku warto zrobić opryski z wykorzystaniem płynnego biostymulatora rozcieńczonego z wodą. Wielu ludzi zastanawia się, czy to aby dobrze, żeby wykorzystywać tego typu środki. Otóż tak, warto, ponieważ nie wpływają one niekorzystnie na środowisko. Są stworzone tylko i wyłącznie z naturalnych składników z domieszką mikroelementów. Gdyby nie takie środki, wielu ogrodników miało by problem ze szkodnikami, a nawet i z pleśnią, co niekorzystnie wpływa na zarobek. Często też owady stają się znacznym problemem. Na szczęście biostymulatory są tarczą ochronną przed nimi.

Nie doszukując się wad widzimy bardzo wiele zalet wynikających z korzystania biostymulatorów, które są przydatne w przypadku działalności ogrodniczej. Warzywa, owoce, drzewa czy krzewy potrzebują tak samo jak człowiek, czy zwierzęta środków ochrony przed chorobami, mikroelementów oraz witamin, dzięki którym będą prawidłowo się rozwijać oraz cudownie wyglądać. 

Zastosowanie biostymulatorów w ogrodnictwie
Przewiń na górę