Zastosowanie odciągów łańcuchowych do mocowania ładunku

Najważniejszym wymogiem podczas przewożenia ładunków wielkogabarytowych jest zapewnianie bezpieczeństwa osób, które mogą wejść w jakikolwiek bliższy kontakt z pojazdem. Mocowanie towaru na przyczepie, w wagonie lub na pokładzie za pomocą odciągu łańcuchowego do mocowania ładunku pozwoli na przytrzymanie go w miejscu w czasie podróży. Jest to niezbędny sprzęt pomocniczy, który zapewnia bezpieczne dostarczenie towaru do punktu docelowego, bez jego uszkodzenia.

Specjalistyczne odciągi łańcuchowe do mocowania ładunku

odciągi łańcuchowe do mocowania ładunkuTransport ładunków przeprowadzany za pomocą samochodów ciężarowych, pociągów lub na pokładzie statku zawsze wymaga zadbania o stan przewożonego ładunku. Aby go w żaden sposób nie uszkodzić, nie powinien mieć on miejsca do zmieniania miejsca swojego położenia. Przymocowanie go za pomocą odciągów łańcuchowych skutecznie mu to uniemożliwia. Odciągi są wykonanymi z kilku modułów mocujących, wyposażonych w łańcuchy oraz mechanizm służący do skracania całości. W ten sposób odciągi łańcuchowe do mocowania ładunków mogą być dopasowywane do gabarytów transportowanego towaru. Sprawdzają się doskonale w przypadku przedmiotów, sprzętów lub pojazdów o wadze do kilku ton, które nawet posiadając ostre krawędzie nie uszkodzą mocowania. Łańcuchy wykonywane są z najwyższej jakości stali, która nie niszczy się pod wpływem niekorzystnych warunków atmosferycznych. Szukając środków mocujących, warto jest zwrócić uwagę na ich tabliczki znamionowe. Można się z nich dowiedzieć o atestach i certyfikatach, które posiada dany łańcuch, co potwierdzi jego wytrzymałość oraz współczynnik bezpieczeństwa. Są to sprzęty sprawdzane pod wieloma kątami, aby trafiały do sprzedaży te, które mogą udźwignąć jak najdokładniej określone ciężary. Kupowanie odciągów łańcuchowych powinno brać pod uwagę nie tylko ich udźwig, ale również budowę. Do innych sprzętów będzie lepszy odciąg złożony z jednej części, a do innej modułowy. Konsultacja z producentami i fachowcami w tej dziedzinie może pomóc w podjęciu najlepszej decyzji.

W czasie transportu ciężkich sprzętów, są one mocowane za pomocą atestowanych odciągów łańcuchowych do mocowania ładunków. W ten sposób na bardzo dalekie odległości można przewozić pojazdy, maszyny rolnicze i budowlane, sprzęty wojskowe czy nawet części samolotu. Odciągi łańcuchowe są solidnie wykonanymi sprzętami pomocniczymi, które nie pozwolą przewożonym ładunkom na jakikolwiek ruch, co zredukuje ryzyko ich uszkodzenia mechanicznego lub spowodowania zagrożenia na drodze. 

Zastosowanie odciągów łańcuchowych do mocowania ładunku
Przewiń na górę