Zastosowanie rękawiczek podczas podciągania

Jeżeli planujemy intensywnie ćwiczyć wszystkie partie ciała i korzystać będziemy z hantli, sztangi, drążków do podciągania i innych tego typu sprzętów to musimy poważnie zastanowić się nad zakupieniem rękawiczek treningowych. Bez nich możemy nabawić się bolesnych odcisków i zniszczymy sobie dłonie. Zwiększają one bezpieczeństwo, ponieważ zwłaszcza przy podciąganiu możemy przez przypadek ześlizgnąć się z drążka. Jakie więc wybrać?

Rękawiczki treningowe do podciągania

rękawiczki do podciąganiaRękawiczki są elementem niemal obowiązkowym jeżeli chcemy efektywnie trenować i zapewnić sobie odpowiedni poziom bezpieczeństwa. Nasze dłonie podczas intensywnego treningu pocą się tak samo jak reszta naszego ciała. Przez to grozi nam upuszczenie ciężkiej sztangi. Zwłaszcza podczas podciągania grozi nam niebezpieczne ześlizgniecie się z drążka na podłogę. Przez to właśnie warto zaopatrzyć się w odpowiednie rękawiczki do podciągania. Oprócz tego ćwiczenia staną się o wiele przyjemniejsze, ponieważ unikniemy nieprzyjemnych otarć i zranień skóry dłoni. Rękawiczki muszą być wygodne i dobrze leżeć na dłoniach żeby czuć komfort podczas ich noszenia. Zdecydowanie przełoży się to na wyższy poziom efektywności treningu. Wybierając rękawiczki do podciągania musimy zwrócić uwagę na ich rozmiar. Zwykle opisywany jest on standardowo rozpoczynając od S, M, L, a kończąc na XL. Jeżeli mamy wątpliwości jaki rozmiar kupić najlepiej jest przymierzyć kilka modeli o różnych rozmiarach co pozwoli nam na ocenienie, który produkt najlepiej leży na naszych dłoniach. Równie ważny jest materiał, z którego takie rękawiczki są wykonane. W tym przypadku natrafimy na dwa rodzaje rękawiczek, które będą wykonane ze skóry i lycry. Rękawiczki wykonane z lycry są stosunkowo tanie i posiadają specjalną warstwę antypoślizgową. Dzięki temu dłoń nie ześlizgnie nam się z drążka, a nasza skóra nie będzie miała bezpośredniego kontaktu z metalem. Modele skórzane są zdecydowanie bardziej wytrzymałe więc posłużą nam one przez bardzo długi czas. Zapewniają one również większy komfort w czasie wykonywania wysiłku fizycznego, a nasza skóra mniej się poci. Niektóre modele mają anatomicznie dopasowane wyściełanie na spodzie przez co idealnie dopasowują się do dłoni użytkownika.

Ważne jest żeby wybrać takie rękawiczki do podciągania na drążku, które będzie się wygodnie nosić, a dłoń w nich nie będzie się nadmiernie pociła. Często spotyka się takie, które mają na spodzie specjalny wkład, który poprawia cyrkulację powietrza. Dzięki temu dłoń pozostaje sucha. Dzięki rękawiczkom można wykonywać trening bardziej efektywnie i bez obawy o poważniejsze kontuzje.

Zastosowanie rękawiczek podczas podciągania
Przewiń na górę