Znalazłam bardzo dobrego psychologa

Byliśmy z mężem w trakcie burzliwego i niezbyt przyjemnego rozwodu. Chociaż bardzo się starałam, żeby tak się nie stało, nasze dzieci stały się w pewnym momencie tak zwaną „kartą przetargową”. W niemały sposób odbiło się to na ich psychice. Syn jakoś to przeżył, ale córeczka była jeszcze mała i niewiele rozumiała. Stała się przez to nerwowa, lękliwa i wykazywała nawet zachowania agresywne. Wiedziałam, że muszę znaleźć dla niej dobrego psychologa, ponieważ inaczej te destrukcyjne zachowania mogły się tylko nasilać.

Wysłałam córkę do dobrego psychologa dziecięcego

dobry psycholog dziecięcy w ŁodziPożaliłam się mojej przyjaciółce z pracy, że nie mam pojęcia, gdzie znajdę kompetentnego psychologa, który mógłby jej pomóc. Zależało mi na tym, aby znaleźć takiego specjalistę, który zajmie się nią i poprowadzi z nią cały cykl terapii psychologicznej. Nie chciałam narażać jej również na dodatkowy stres. Na szczęście okazało się, że moja przyjaciółka zna pewnego psychologa, który z pewnością ma szybkie terminy i bez problemu przyjmie moją córeczkę. Jest to bardzo dobry psycholog dziecięcy w Łodzi, który specjalizuje się w terapii dzieci w wieku mojej córki. Wzięłam od niej numer telefonu do jego gabinetu i skontaktowałam się z nim jeszcze tego samego dnia. Udało mi się zapisać córeczkę na wizytę bardzo szybko. Już kilka dni później szłam z nią do psychologa, który posiadał swój gabinet w samym centrum Łodzi. Dodatkowym atutem tej lokalizacji było to, że bez problemu mogłam znaleźć tam miejsce parkingowe. Gabinet okazał się bardzo przytulnie urządzony, dzięki czemu córka szybko się rozluźniła i porozmawiała z lekarzem. Już wkrótce po tym jak psycholog przeprowadził z nią wywiad, wysłał ją do zabawy, a mi powiedział na czym polega problem mojego dziecka i w jaki sposób powinnam pracować z nią, aby wspomóc jej rozwój i zniwelować występowanie niechcianych zachowań. Od tego momentu raz w tygodniu zabierałam córkę do tego psychologa, aby mógł on ocenić jej postępy i zaproponować mi odpowiednie ćwiczenia.

Jak się okazało, to było bardzo dobre rozwiązanie. Już po miesiącu zauważyłam znaczną poprawę w jej zachowaniu. Stała się ona weselsza i już nie reagowała lękiem na każde niespodziewane wydarzenie. Córka szybko zaczęła zachowywać się normalnie, ale jeszcze przez długi czas kontynuowaliśmy terapię z psychologiem, żeby upewnić się, że wszystko jest w porządku. Było to również ważne dlatego, że dzięki temu nauczyłam się utrwalać pozytywne wzorce w moim dziecku, a córka nabrała dużej pewności siebie. Efekt mnie bardzo zadowolił.

Znalazłam bardzo dobrego psychologa
Przewiń na górę